Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy országos apróhirdető...

Egy országos apróhirdető oldalnak mekkora tárhely igénye van?

Figyelt kérdés

Számolgattam, ha van fent 100.000 apróhirdetés, mindegyiknél 10 kép egyenként 300kb mérettel, akkor is több mint 200Gb tárhely szükséges hozzá.

Valamit elszámoltam vagy valóban ekkora tárhely zabáló egy ilyen oldal? Ezt hogy oldják meg, saját szerverrel/teremmel?



2016. júl. 5. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt, amit felvázoltál, az csak 30 GB, másrészt még a 200 GB sem tétel, 10e Ft-ba sem kerül, ami pedig lássuk be, meg sem kottyan egy milliós reklámkampányokkal operáló oldalnak.


Érdemes persze a többszörösével számolni a tárigényt, hiszen backupolni is kell.

2016. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

tegyük fel hogy a cég nem teljesen f*s és 3 helyen tárolja a cuccait.. az kb 900gb a te számításaid szerint (ugyebár kell még hely mert mindennap kerülnek fel adatok). gyakorlatilag ez kb semmi pénz már otthoni gépekhez is elérhetők 3-4tb-s hdd-k

a redundáns szerver elérés többe került nekik mint ez a kis tárhely :D

2016. júl. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt gondolom hogy akár egy otthoni jó szerver több db terrás hdd-vel, szünetmentes táppal megoldható, de akkor is a sávszélt honnan veszik? Kerestem de nem találtam kifejezetten ilyen kalkulátort, amivel saját csomagot lehet össze állítani.
2016. júl. 5. 12:38
 4/6 anonim ***** válasza:

> a sávszélt honnan veszik?


Szervert bérelnek vagy a saját szervereiket hosztoltatják olyan szerverteremben, ahol van gigabites net.

2016. júl. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Dataplex rendkívül kedvelt hely volt. Egyik ügyfelünk, egy óriási biztosítótársaság is ott bérelt helyet. Nehezebb oda bejutni, mint az ember gondolná. (A dataplex termei megteltek azóta).

Olyan cégek, melyek több százmilliós, milliárdos forgalommal bírnak, ilyen helyekre pakolják a szervereiket, nem mondjuk Mari néni kisszobájába.

Már csak a kíváncsiság kielégítése céljából sem árt rákeresni, hogy micsoda biztonsági óvintézkedések vannak ott. Mint Fort Knox.


(Egyébként az 1024-es váltószám helyett nyugodtan számolhatsz 1000-el a giga és a megabyte között, a gyártók is így alakítják ki a vinyókat. Más kérdés, hogy elméletileg helytelen, de a gyakorlat ezt támasztja alá.)

2016. júl. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A google-ban az első találat szerver teremre [link]

Ugyanitt szerver bérlés

[link]

2016. júl. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!