Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kárt tesz az az akksiban, ha...

Kárt tesz az az akksiban, ha a laptopomat rendszeresen és huzamos ideig töltőről használom?

Figyelt kérdés
Nem rövidíti meg az élettartamát?
2010. ápr. 13. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy megrövidíti, ha mindig be van dugva az sose jó neki. Ha azt akarod hogy ne csökkenjen az élettartama akkor töltsd föl és szedd ki a gépből (főleg ha nem is használod).
2010. ápr. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát nem tudom. Én kettő éve nem vettem ki a gépből.

Eddig nem volt gondom vele.

Ha nincs kivéve akkor nem merül le magától, nem veszít a töltöttségéből, rá tud tölteni.

Azt mondják, hogy kb havonta érdemes 10százalékig lemeríteni, hogy ne felejtse el, hogy miért is van".


Ha találtok valami konkrétumot erről akkor győzzetek meg. link.stb. mailben.

köszi

2010. ápr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Mindig töltőről használom.

2010. ápr. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azóta megleltem a választ.

A lítiumakksik odavannak a töltőért! :) Magyarán nagyon is szeretik, ha be vannak dugva, és csepptöltögetik őket. Valójában ez növeli az élettartamot.

Valóban igaz, hogy érdemes időnként teljesen lemeríteni. Ezt kalibrációnak nevezik, és azért van, hogy az akksi tudja, hogy pontosan hány százalékon áll merüléskor. Ha nincsen kalibrálva, előfordulhat, hogy a gép lehibernál, mert azt hiszi, hogy a kritikus szintre csökkent a töltöttség, holott még vannak tartalékok.

Kalibrálni kb. 3 havonta érdemes. A művelet abból áll, hogy létrehozunk egy energiaprofilt, amiben mindent maximális fogyasztásra állítunk, és letiltjuk az energiatakarékos beállításokat (készenlét stb.), majd ebben a profilban otthagyjuk gépet, amíg le nem merül. Fontos, hogy a gép semmi effektív munkát ne végezzen, csak üresjáratban merüljön. Ezután kikapcsolt állapotban teljesen feltöltjük, majd használjuk tovább rendesen a masinát. :)

2011. jan. 23. 07:25
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, és ha két hétnél huzamosabb ideig nem tervezzük használni az akksit, akkor érdemes 30 és 50% közötti töltöttségen kivenni a gépből, és úgy eltenni "száraz, hűvös helyre". :)
2011. jan. 23. 07:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!