Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket érdemesebb megvenni?

Melyiket érdemesebb megvenni?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy GTX970-esem van ,és nem tudom ,hogy Oculus Rift-et ,vagy GTX1070-et (talán 1080-at) lenne érdemesebb vennem. Szerintetk? (FHD-n játszom játékokkal ,nem is gondoltam nagyobb felbontáson.)

2016. jún. 22. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:

1080-at semmiképpen nem érdemes 1080p-re. Reddit hemzseg az ilyen jellegű hozzászólásoktól, ugyanis borzasztó CPU-limit van mellette ilyen kicsi felbontáson, húzott i7 is kevés, szóval vagy DSR, vagy legyen elég az 1070.


Őszintén szólva a 970 nem véletlenül belépőszintű VR-ready videokártya, kb. csak arra elegendő, hogy legalább megjeleníti a tartalmakat. Ha nem akarsz hányingert, inkább először videokártyát veszel, aztán csak szemüveget.

2016. jún. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
gtx 970 nagyon zsenge VR-re, inkább 1070-et vegyél először, utána mehet csak a szemüveg.
2016. jún. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem ,a 970 nem belépő szint ,hanem azzal a kártyákkal lehet úgy futtatni a játékokat ,hogy teljes egészében élvezhesd. Itt arra gondolok ,hogy a most megjelent játékok high/very high szinten futtatják a játékokat 90 FPS-sel (persze 1-2 év múlva majd talán mediumon ,de ez már más.) A belépő szint ,talán a 950 ,ahol lowon tudod futtatni a játékokat 90 fps-sel. Tehát az is élvezhető ,de úgymond nem kapod meg a teljes VR élményt ,csak megtapasztalhatod. Persze ha valaki nem tud nagy különbségeket tenni (például én) ,akkor neki teljesen elég. Tehát a 970 belépő szint lényegében ,csak nem a minimumhoz ,hanem a VR élményhez. Ezt a kérdést azért tettem fel ,mert ha lesz/lenne Oculusom ,akkor is játszanék "sima" játékokkal ,és hogy ahhoz elég lenne-e ez a kártya. Tehát mondjuk 2 év múlva FHD ,60fps ,medium(/high) grafikán tudná-e vinni a címeket. Tudom ,hogy megjósolhatatlan ,csak a véleményetekre volnék kíváncsi.
2016. jún. 22. 20:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, el se indulnak. És nem azért kell a magas fps, hogy szép legyen, hanem azért, mert rosszullétet okoz az annál kevesebb.
2016. jún. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi nem indul el?
2016. jún. 22. 21:23
 6/7 zala54 ***** válasza:
Elindulna csak olyan okádék módon nézne ki hogy sugárban fosnál a falra
2016. jún. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem gtx 970 g1 gamingem van, 2 full HD-s monitorral néha gondolkozik, hogy elsőre elinduljon-e vagy sem. Szóval annyira sokat ne várjál tőle. Megjegyzem mikor visszaraktam a két régebbi, kisebb felbontású monitort gond nélkül pöccent be elsőre.
2016. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!