Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja a billentyűzetemnek?

Mi baja a billentyűzetemnek?

Figyelt kérdés
Van egy Logitech K750 billentyűzetem és egyik pillanatról a másikra meghülyült. Ha pl. lenyomom az 'A'-t akkor 8as is rak mellé ha pedig a d-t akkor rak mellé +-t és egy 9-est. 1 perccel előtte még tökéletesen működött.

2016. jún. 22. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kapott folyadékot mostanában?
2016. jún. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát nemrég folyt rá ( pár órája) egy kicsi víz de akkor nem lett semmi baja, 4 órára rá pedig ezt tapasztaltam
2016. jún. 22. 11:01
 3/11 anonim ***** válasza:

Így működik ez. A billentyűzetedben van két nyomtatott áramköri fólia, ezeket adott pontokon a billentyűlenyomások rövidre zárják. De ha víz kerül a billentyűzetbe, akkor az szép lassan beszivárog a két fólia közé, és elkezdi olyan helyen is rövidre zárni, ahol nem kéne.


Megoldás: szétszeded a billentyűzetet, a két fóliát óvatosan kiszárítod (mivel össze vannak forrasztva, ezért nagyon szétszedni nem lehet, de pl. egy papírszalvétát közéjük tudsz dugni), és amikor már semmi nedvesség nincs sehol, összerakod. Macera meló, úgyhogy ha több pénzed van, mint szabadidőd, lehet, jobban jársz, ha veszel egy újat.

2016. jún. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Most már más,A mellé Home-ot nyom,D-nek semmi baja,S mellé 9-et,G mellé rakja a +-t,M mellé 6-ost,R mellé Í-t,9-re semmit és 8 mellé A-t (érdekes soknál fordítva nincsen.
2016. jún. 22. 11:52
 5/11 A kérdező kommentje:
És valamivel lehet szárítani?
2016. jún. 22. 12:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Szétszedés nélkül semmivel. Mivel a két műanyag fólia közé van zárva, így nem lehet hozzáférni.


Szétszedve meg mondom, tegyél papírtörülközőt a fóliák közé (most jutott eszembe, igazából 3 fólia szokott lenni, így 2 réteg kell), illetve légáramlattal lehet szárítani. De a billentyűzet többi részét is törölgesd le.

2016. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Légáramlat alatt mit értesz? Hajszárító,vagy mi?


Sűrített levegővel ki lehet tisztítani?

2016. jún. 22. 13:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Ventilátor, hajszárító (hidegen inkább, melegen árthat a fóliának), vagy akár sűrített levegő is. A lényeg, hogy ne maradjon víz a két fólia között, egy csepp se, mert kúszik.
2016. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi segítséget,már csak annyi kéne hogy hogy kell szétszedni ezt a billentyűzetet?
2016. jún. 22. 14:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Hmm, megmondom őszitén, azt hittem, ez valami szögegyszerű, kábeles darab... őszintén szólva egy ilyen bonyolult cuccnak nem esnék neki olyan nyugodtan csavarhúzóval. Nem is tudom, van-e rajta csavar. Ugyanakkor sokat nem veszthetsz, mert ezek maguktól az életben nem száradnak ki (eláztattam már párat :)). Keress rajta csavarokat, szedd ki őket, nézd meg, szét tudod-e szedni óvatosan.
2016. jún. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!