Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pc ház előlapi csatlakozók...

Pc ház előlapi csatlakozók kábelei?

Figyelt kérdés
Vettem egy nzxt házat, és az előlapi csatikat nem tudom hogy kell bekötni. A nagy részét igazából sejtem, de a hdd ledet nem tudom melyik irányban kellene rádugni, mivel feszültség halad át rajta, és nem lenne jó a pluszt minuszra kötni. Van az alján egy nyíl is, de az mit jelöl? Hogyan?

2016. jún. 20. 16:11
 1/7 menta34 ***** válasza:
kábel színek? ha van piros nincs kérdés:)
2016. jún. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsiben oda van írva az alaplapra.
2016. jún. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Fekete mind a kettő.

Néztem, honlapról is leszedtem, de nem tudom kivenni hogy melyik melyik. Baj egyáltalán, ha nem kötöm be?

2016. jún. 20. 16:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen alaplapod van?
2016. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

(Én egy másik 77% vagyok. )

Szóval én már 3 gépet építettem. Mindegyiknél felmerült ez a probléma (HDD_LED és a POWER_LED PWR_LED). Mindháromszor sikerült legalább egyiket fordítva bekötni. Annyi történt, hogy nem világítottak a ledek. Megfordítottam, világítanak. Ennyi.


ASUS alaplapokról van szó, és nem az a baj, hogy a kézikönyvből ne lehetne rájönni, melyik tüske melyik, hanem a ház kábelei feketék, a csatlakozókon pedig csak a funkciójukra utaló felirat van (HDD_L,PWR_L,RST,PWR), de a polaritásról semmi.

2016. jún. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Msi b150 pc mate lap és nzxt s340 ház

A power led működik rendesen, azon fel vannak tüntetve a polaritások. Az alaplap leírásában az látszik, hogy az írások felfelé néznek, talán akkor úgy kell. De van az alján egy kis nyilacska, az a megkülönböztetés, azt nem tudom, hogy ahol a nyíl van az a + vagy a -

2016. jún. 20. 18:12
 7/7 bcs911 válasza:

csináltam a dologról videót

a lényeg hogy a háromszög mutatja a ház csatlakozóin hogy melyik oldal a pozitiv és még fontos hogy az alaplap könyvében a GND, a földelés rész jelenti a negatív oldalt

[link]

2019. dec. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!