Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártyákkal kapcsolatban...

DánielN kérdése:

Videókártyákkal kapcsolatban lenne néhány kérdésem, nem, nem hogy melyiket vegyem meg, ennél kicsit többet szeretnék tudni?

Figyelt kérdés
Nos hát, a kártyák közt nézelődve vetődött fel bennem hogy a kártyáknál a teljesítményen, órajelen stb.-én kívül a különböző gyártó de megközelítőleg azonos paraméterekkel rendelkező kártyák közt is elég nagy ár különbség van. Ilyenkor a két gyártó között csak a márkát fizetjük meg, vagy miben jobb egy NVidia mind pl egy MSI? Ha van erről valami értekezés neten azt is szívesen elolvasom. Előre is köszi a válaszokat.

2016. jún. 18. 17:06
 1/6 anonim válasza:
Minőséget, meg hogy milyen küldön dolgot ad a kártya mondjuk a játékhoz, vagy akármihez. (pl. Shadowplay stb.)
2016. jún. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lord Hidan ***** válasza:

" miben jobb egy NVidia mind pl egy MSI? " Ez így kicsit rossz mert az nvidián belül van az msi pl


Ha arra gondolsz hogy van pl sok fajta R9 390

sapphire, asus, gigabyte, xfx, powercolor stb De mindegyik r9 390 Akkor ott csak a hűtés különbözik. Plusz egy kicsi gyári tuning ami lényegtelen mert nem hoz kb semmi fps javulást és otthon is ugyan úgy meg tudod csinálni

Álltalában a giga és az xfx szoktak elég olcsók lenni míg az asus, msi elég drágák de mint mondtam csak a hűtés különbözik


De persze nem feltétlenül rosszabbak az olcsóbbak. Kivéve a gigabyte-ot amd kártyákon nem hűtenek valami jól (Na főleg az r9 390-en 2 ventis hűtést rakni erre a szörnyre..)

De pl az xfx a legolcsóbb amd kártyák esetében de elég jó a hűtése is csak hát otthon 1év garit adnak rá mindössze

2016. jún. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A különbség elsősorban a hűtésben van, egy MSI mondjuk felszereli olyan hűtéssel a kicsikét, hogy mondjuk terhelés alatt se megy 50 fok fölé, más gyártó meg mondjuk csak 60 foknál fogja meg a kártyát. Ezen felül van némi gyári húzás itt-ott, apró teljesítménytuning (nem jelentős). Ezen felül a megbízhatóságért, és persze a gyári garanciáért fizetsz többet itt, mint ott. Egy ASUS mondjuk valószínűbb, hogy nem fog tönkremenni 3 évig, míg mondjuk egy KFA2.. hát... az se meglepő, ha 2 hónap után felrobban :D
2016. jún. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval vannak akik megcsinálják a technológiát pl NVidia meg AMD, és azt eladják másoknak, akik a saját belátásuk szerint használják fel azt? Tehát egy Radeon R9 380 az a grafikus processzor benne, a többi meg, hogy elé van írva az hogy msi, shapphire gigabyte, pedig aki összerakta a kártya hűtését meg a programot hozzá?
2016. jún. 20. 15:57
 5/6 A kérdező kommentje:
Még egy dolog a DDR3-4-5 a csatlakozó felület típusa, gondolom különböznek de miben? Csak a sebesség változik ilyenkor, a kártya teljesítménye vagy a csatlakozók fizikailag is eltérnek egymástól? Képeket nézegettem de nem tudtam kivenni.
2016. jún. 20. 16:13
 6/6 anonim ***** válasza:

A kártyák PCI-e csatlakozóra mennek, minden esetben. A (G)DDR3-4-5 a kártya VRAM típusa (nem összekeverendő a számítógépbe helyezett RAM-al, a VGA által használt GDDR típusok nem egyeznk a számítókép RAM-jának DDR típusaival), egy ideje jellemzően GDDR5 VRAM kerül már a kártyákba. Ezen nem kell túl sokat ülni, elég annyi, hogy a magasabb szám jobb, gyorsabb memóriát jelöl.


A kártyáknál pedig pontosan az a történet, hogy pl az NVidia készít egy referenciakártyát (amit rendszerint piacra is dobnak), tehát egy kész, működő kártyát, és az egyes gyártók ezeken cserélik ki a hűtést, vázat, szoftveresen húzzák picit az órajelét, stb. Finomhangolják, feltuningolják. Rendszerint amit az NVidia kiad referencia kártya, az egy elég szegényes hűtéssel rendelkező valami, jobban megéri akár a legolcsóbb Gigabyte, vagy EVGA kártyát megvenni, ami saját hűtéses.

2016. jún. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!