Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet baja a vinyómnak?

Lehet baja a vinyómnak?

Figyelt kérdés

Laptopomra Windows 7 Ultimate 32bit-est operációs rendszert telepítettem, viszont a telepítés előtt a 250 GB-os merevlemezből 2 partíciót ismert föl a telepítő, abból pedig csak egyre engedélyezte a Windows telepítését még úgy is, hogy mindkét partíciót - annak ellenére hogy még nem lettek használva - formáztam. Eztán kizárólag 140-250 GB lett elérhető számítógépemnek, a fennmaradó partíciót nem látja a rendszer. Utólagos Partition Magic használatánál súlyos hibából kellett manuálisan visszaállítanom a rendszert egy korábbi mentéspontról, így az is eredménytelen volt. Ez - hogy nem a teljes lemezterület használható - nem is gond. Csupán annyi lenne a kérdésem, hogy mivel nincs kihasználva a teljes merevlemez-terület, károsodhat-e akár fizikailag, akár logikai-szinten a winchester bármilyen formában is.

A válaszokat előreis köszi mindenkinek! :)


2010. ápr. 12. 00:51
 1/3 anonim válasza:
100%

Üdv!

A konkrét kérdésre egy válasz:Baja nem lesz ettől a hdd-nek.

Ám ettől függetlenül: ha nincs semmi nagyon fontos a vinyón, akkor low level format - azaz, teljes radír, op rendszer függetlenül! Utána az egésznek jónak kell lennie! A hálón egyébként nagyon sok hdd-t ellenőrző programot lehet találni, érdemes lenne átnézni így is. Ha van valami, amit meg szeretne menteni, akkor Norton Ghost, ami gyakorlatilag ujjlenyomatot vesz, majd visszaírja újratelepítés után...

sok sikert, kevés szívást!

2010. ápr. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Nekem volt ugyan ilyen csak asztali pc-n; akkor azt mondták nekem hogy szektorhibás a vinyó
2010. ápr. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza lehet. Egyébként Windows 7-en ne használj Partition Magicet. A 7 már szépen tudja magától kezelni a lemezeket, minden szempontból. Nekem még XP alatt a PM majdnem javíthatatlanul tönretette a vinyómat.
2010. ápr. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!