Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sajnos nem értek gépekhez....

Sajnos nem értek gépekhez. Valaki segítség?

Figyelt kérdés

Két hónapja vettem egy Asus notebookot amit csak munkára használtam és pár napja egyik barátom ra telepítette nekem a "far cry 4"-et .. Játszottam rajta 5-10 percet és az oldalán jo meleg levegőt fújt ki.. most teljesen nem értek a gépekhez meg nem is erre a célra vettem de azert valaki esetleg valami tanácsot tudna nekem adni hogy mit csinaljak vele hogy ne melegedjen igy vagy hogy ez nem is baj de mit tudom én azert is írtam ide :)

Bemásoltam a gép paramétereit:

Processzor: Intel Core i7 - 4720HQ (4 x 2.60 GHz / 3.60 GHz Turbo 6MB Cache )

Kijelző: 15.6" HD ( 1366x 768 ) LED

Memória: 12 GB DDR3 1600 MHz

Háttértár: 1000 GB SATA 7200rpm

Grafikus kártya: nVidia GeForce GTX 950M 4GB

Amugy meg asztalon van mindig és hutopadon van tartva de nem használom csak arra hogy rajta van a gep es meg emeli.



2016. jún. 8. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:

A notebook nem játékra való, bárki bármit is mond.

A játék leterheli a géped erőforrásait, fel kell pörgetni a videokártyát, a procit a folyamatos igénybevételhez.


Alapjáraton normális, hogy forró levegőt fúj ki, akár hűtőpadon is. Kevés a hely, ezért csak kicsi ventilátor fér be, kevesebb hely van a meleg levegőnek elterülni a gépben stb.


Ha nagyon forró, akkor viszont levághatja magát a gép, nehogy a túl nagy hő kárt okozzon. Nekem pl Crysis 1-nél 2 pályánként le kellett kapcsolni a gépet vagy levágta magát a hőtől.

2016. jún. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valahol el kell távozzon a hőnek tehát normális hogy ott fújja ki a meleg levegőt . Hő fokokat néztél ? Milyen hűtés padod van hozzá? Amúgy szerintem semmi különleges nem lehet , laptoknál természetes.
2016. jún. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ez a meleg levegő a gépnél, olyan mint kb az izzadás futás közben, talán ez a legegyszerűbb példa
2016. jún. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lord Hidan ***** válasza:
Mivel a játék leterheli normális hogy melegszik. Valahol ki kell hogy fújja a meleg levegőt. Ha túl melegedne újra indulna vagy kikapcsolna. Amíg nincs ilyen eset nem lesz gond
2016. jún. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Ez a laptop bőven kimeríti a gamer laptop fogalmát. Semmi baja sincs nyugi.
2016. jún. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez normális dolog, nekem is laptopom van, van olyan, hogy 8-10, de van amikor akár 40+ órát is megy a játék rajta (alvás közben is megy, mert nem nyomtam ki). Télen amikor szellőztettem és hideg volt, akkor még jól is jött :D


Ha azt akarod, hogy ne melegedjen, akkor ne játssz rajta :)


23F

2016. jún. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

09:27 Helyesbítés: a Te notid nem játékra való, mert nincs normális hőkezelése. :P


Kérdező, ez teljesen normális. Játék közben nagyobb terhelésnek van kitéve a gép, ami nagyobb hőtermeléssel is jár, mint általános használat közben.

2016. jún. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7:

350k-s gamer laptop volt anno, alapjáraton nem fűt, csak ha benyomom a játékokat :P

Az a durva, hogy még nem takarítottam ki és meg van kb 2 éve, de lassan már ki kéne, hogy jobb legyen a hűtése...

Újonnan is melegedett, de nem ennyire, mondjuk néha Unity, wow és Rust fut egymás mellett :D szóval nem csodálkozok.


23F

2016. jún. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!