Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tehetnék a videokártya...

Mit tehetnék a videokártya lehűtése érdekében? Ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy problémám és eléggé tanácstalan vagyok, így remélem tudtok segíteni. Van egy Sapphire R9 280 videokártyám és egy Intel i5-ös processzorom (nincs húzva). Az i5-ön egy Scythe Ninja 3 van, a gép elejébe egy Lepa Bol.Quiet, a hátuljába pedig, Coolink Swif2120P. Alaplap: Gigabyte B85M-D3H. A ház egy Sharkoon Rebel 9 Economy.

Ház: [link]


Tavaly szintén ez a VGA volt a gépbe, de még más alaplapon más processzorral. A gondom az, hogy tavaly nem tapasztaltam melegedési gondokat, de most sajnos igen. A processzorral nincs baj, a Ninja tökéletesen 50 fok alatt tartja, de a VGA melegszik. Persze 75 fok jelenleg nem a világvége, a nagyobb gond, hogy 2500-2600-on forgatja a saját ventijeit, amitől a gép azt a helyből felszállós érzést kelti és bevisszhangozza a szobát, ami eddig nem volt jellemző. Állítgattam ventilátor profilokat, a Gigabyte saját programja is kalibrált stb, de nem nagyon segített semmi, márpedig még olyan nagy meleg nincs is és nemsokára jön az igazi kánikula. Szeretném a hőt a zajjal együtt csökkenteni, de semmi ötletem sincs. Van még egy Scythe SY1225SL12M ventim ami nincs beszerelve, de az oldalára nem tudom mennyi értelme lenne betenni. Mit tudnátok javasolni, hogy megszűnjön a gond? Új gépház esetleg vagy valami trükk? Semmi ötletem sincs.

Köszönöm előre a válaszaitokat és a segítséget!


(Tudom, már feltettem ezt a kérdést pár napja kicsit rövidebben, de gondoltam így egybefoglalva teljes mértékben jobb lesz és érthetőbb.)



2016. jún. 3. 22:34
1 2
 1/12 Lord Hidan ***** válasza:
Porold ki, pasztázd újra. 75fok normális még nekem is 70-72 fok az X-es változat
2016. jún. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kiporoltam. Nem idős a kártya, felesleges újra pasztázni. Nem ez a gond, és a 75 fokkal sincs bajom, hanem, hogy irtózat hangos, ami a régi alaplapon, régi procival nem volt jellemző. Pedig az AMD proci melegebb volt, mint az Intelem.
2016. jún. 3. 22:45
 3/12 anonim ***** válasza:
A gépház mindenképpen egy szellős helyen legyen.Alaposan takarítsd ki az egész gépházat,de különösen a VGA-t.Ha már nincs garancia a VGA-n akkor egy újra pasztázás is csodákra képest.Nálam ennek köszönhetően 10 fokot csökkent a GPU hőmérséklet,10-20%-kal alacsonyabb ventifordulattal
2016. jún. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát még garis 1 évig, csak Júliusba lesz 1 éves.
2016. jún. 3. 22:48
 5/12 anonim ***** válasza:
megoldás ? venni egy nagy passzív vga hűtést ami ventik nélkül megtudja tartani ezt a hőmérsékletet 75 -80 fokon alpenföhn peter 2 példáúl tökéletesen be töltené a szerepet.
2016. jún. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Panda Péter ***** válasza:
egy komoly VGA hűtő azért komoly összegbe kerülhet. amíg a hőmérsékletek nem indokolják a komolyabb hűtést, és a usert nem zavarja a hang, addig azon túl, hogy néha kitakarítod, esetleg évente újrapasztázod, nem érdemes többet foglalkozni vele.
2016. jún. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Engem zavar a hang speciel, de eddig másféle megoldást kerestem inkább, mint más ház, vagy jobb/más rendszerhűtés. A VGA babrálása az utolsó, amit szeretnék.
2016. jún. 4. 01:53
 8/12 anonim ***** válasza:
jobb megoldás nincs ! ha egyszerűen ennyire képes a hűtés teljesítmény akkor csak az a lehetőséged van hogy le cseréled egy erősebbre. Vagy feltekered maxra a ventilátort és be dugsz egy fülest ..
2016. jún. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na igen, de mire váltsam a hűtést? Ha a procira vízhűtést tennék, az mennyire befolyásolná a videókari hűtését? Csak mert a Ninja 3 bazinagy bordája elég meleg, a VGA meg elég közel van hozzá. Vagy tegyek a Ninja3 hűtőjére még egy ventit, esetleg a gépház tetején 14cm nyílásra egy 140mm-es ventit? Ötletek?
2016. jún. 6. 12:32
 10/12 anonim ***** válasza:
a videó kártyán cserélj hűtést ne a procin. azért meleg mert rendesen át veszi a hőt az a lényege a hűtésnek tudod.
2016. jún. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!