Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek esélyes hogy az...

Szerintetek esélyes hogy az új RX 480 -as kártya ha amerikában $199 akkor nálunk olyan kb 70-80 körül lenne?

Figyelt kérdés
Alapul véve hogy a gtx1080 amerikában $699 és nálunk a legolcsóbb amit találtam az 255ezer Ft.

2016. jún. 2. 11:00
 1/4 anonim válasza:
Valószínűleg drágább lesz itthon, mint ott kinn, de szerintem nagyjából eltaláltad az árát. (Max 90 lehet, annál feljebb már pofátlanság lenne.)
2016. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

199 dodó + vám és ÁFA.

Viszont az elmúlt időszakban - főleg az IT termékeknél már nem az adómentes amerikai árat, hanem a kisker árat adják meg, így nem rakódik rá annyi tétel. Ez a LEGO-knál is jól megfigyelhet egyébként, az ok is javarészt az amerikai és az európai piacokon forognak.

Én azt saccolom, hogy 65000-75000 ft közötti árakon lesznek, márkától függően.

2016. jún. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem értek egyet, hogy az amerikai árak sales TAX os árak lennének. Mivel a TAX államonként is eltér a 0% tól a 13.5% ig megy. Ezért a biztonság okán én úgy számolnám, hogy az árat 1.27 el szorzod. Sok cég az árat a mai napig is 1:1 ben számolja át EUR ra ami persze pofátlanság mert 0.9 EUR egy USD jelenleg. De ha kalkulálni akarunk akkor érdemes ezt alapul venni. Ezután van egy a kiskereskedők által használt átváltási árfolyam EUR HUF között. Ez egy olyan szám ami elvben inkább a kiskereknek kedvez de mikor ilyen gyenge a forint mint most akár a vásárlók is járhatnak "jól". Ez abban segít, hogy ne változzon naponta a magyar ár (vagy óránként...)


ez alapján a 699 dollárból a magyar áfával EUR-ót 1:1 ben számolva 887 EUR jön ki kb ami napi árfolyamon számolva 278.000 HUF te ennél durván 10% al olcsóbb árat találtál ami azt jelenti, hogy az eladó biztosan nem 699 USD ért vette meg hanem valami nagyker áron, amit nyilván mi nem ismerünk. De vegyük úgy, hogy a végárból 8% ot kell levonni. Azaz ezt a 278.000 FT ból lesz 255.760 Ft.


Ha ezt a számítást elvégzed 200 USD re akkor:


200 USD ből lesz 200 EUR abból a magyar ÁFÁval lesz 254 EUR. Ez durván 80.000 HUF. amit még lehet csökkenteni mondjuk 8 % al tehát olyan 74.000 HUF lenne az ára. Ha ez az alja akkor 75.-85 között lesznek ezek a kártyák.

2016. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A GTX 960-at is ugyanilyen áron vezették be, idehaza 70 körül indult, úgyhogy sztem minden esély megvan rá.
2016. jún. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!