Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Őrjítő ventilátor hangok....

Őrjítő ventilátor hangok. Valakinek esetleg egy ötlet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az volna a problémám, hogy eddig tökéletes volt a gép hűtése és a hangja is. Most megjöttek a meleg és iszonyatosan felpörög valamelyik ventilátor a gépbe, viszont valami érthetetlen a számomra. A programok (CPUID, MSI Afterburner) szerint a ház elején és hátulján lévő venti, valamint a CPU venti nem pörög túlságosan sokat. (Igaz a hátsó részén nem is tudja szabályozni.) A CPU venti 1300RPM felett még nem járt és így 44 fokos a proci, tehát itt nincs gond.


A baj, hogy az R9 280-am felmegy 70 fokra, de az alapvető gond nem ez, eddig is 70 fokos volt, hanem, hogy a ventiket feltolja 44%-ra, de baromi zajos lesz. Eddig is 44%-on mentek, de nem volt ilyen hangja, most valami brutális. Nem lehetne tenni valamit, hogy a hangja visszakerüljön oda, ahol volt? Gondolkodtam új házon, vízhűtésen a CPU-n hátha az segít, de nincs ötletem egyenlőre. Esetleg új ventilátor szabályzási profilok? Köszönöm a segítséget.



2016. jún. 2. 10:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

vízhűtés minek? első körben ki kellene tisztítani a hűtést esetleg paszta csere ha már olyan régiek az alkatrészek(igen ha már nem garanciális és konyítasz kicsit hozzá lehet pasztát cserélni vga-n is de abban az esetben szükséged lehet thermal padokra is)


ha ez megvolt de nem segített el kell gondolkodni egy új cpu hűtőn bár nem tudom hogy milyen cpu-d van találjam ki gondoltad mikor a kérdést írtad de 10.000ft körül elég bika léghűtőket lehet venni.. a víz extrém tunninghoz van felejtsd el.


esetlegesen a hangot a ház "rezonanciája" is okozhatja.. ezt könnyű tesztelni menet közben megfogod a ház tetejét esetleg óvatosan megfogod a hdd-t vagy a vga-t és hallgatózol

2016. jún. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Scythe Ninja 3-as a CPU hűtőm. Nem a CPU melegszik azt szépen hűti a rajta lévő bazinagy borda és venti. Nem rezonál be a ház, konkrétan a VGA 2 ventije megy olyan sebességgel, hogy annak ekkora hangja van. A ház elejébe és hátuljába is van egy 120centis venti. Az alkatrészek tök újat 3-4 hónaposak, így nincs szükség újrapasztázni. Gondolkodtam, hogy van egy 120 centis ventim azt az oldalsó beömlőre felszerelem pont a kártya fölé, és akkor talán az odajuttat elég levegőt, hogy a VGA ventijei nem pörgetik fel magukat ennyire.
2016. jún. 2. 14:18
 3/12 A kérdező kommentje:
Ház cserére is gondoltam, de egy Sharkoon Rebel 9 Economym van, ami szerintem elég szellősnek mondható, de láttam oylan Sharkoon házakat, hogy gyárialg 2 venti van az elejébe, viszont azok plexi oldalú házak... nem annyira akarok plexiset, mert ott nincs az oldalán szellőzés.
2016. jún. 2. 14:20
 4/12 anonim ***** válasza:

ha oldalt levegőt vezetsz be akkor nagyobb az esélye hogy csak felkavarod a bent levő levegőt.. alapból a hűtésnek úgy kell működnie hogy elölről hátra esetleg lentről felfele menjen a levegő.. ha oldalra beszerelsz egy ventit akkor középen megakad\felkavarodik a levegő de egy próbát megérhet..


de azt írtad hogy eddig is 44%-on ment a vga hűtés és most is, akkor most valamitől csak zajosabb lett a vga.. a vga nem lehet olyan új már rég kifutott model(javítsd ki ha tévedek).. ha msi afterburnerrel állítgatod a vga ventit akkor redukálódik a zaj? lehetséges hogy csapágyas lett a venti

2016. jún. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Redukálódik igen. Tegnap kísérleteztem azzal, hogy az Afterburn-el változtattam, hogy mikor, hogyan pörögjön a venti. 70 foknál ment 44%ra, levettem, hogy 70 foknál mennyen 35-38-on. Úgy nem volt hang vészes és 73 fokra melegedett a kártya. 2500 RPM 70 fokon szerintem picit sok. Az előző konfigomban is ez a kártya volt, azt valamivel előbb vettem, mint minden mást. Akkor AMD proci volt benn és ugyanezek a ventik elől hátul, meg a processzoron is. Akkor nem tapasztaltam ilyet. Arra gyanakszom még, hogy az első 120-as ventit azt tudja a gép szabályozni, mivel 4pines, így lehetséges, hogy eddig az tolta úgy oda a levegőt, hogy nem kellett több craft a kártyának hűtés szempontjából, csak az új alaplappal lehet a fan config elállítódott, mert 1000-nél többet az első venti nem nagyon pörög, a hátsó fixen 1500-el megy. Egyébként a régi lapom nagyobb méretű volt, ott messzebb volt a VGA a procitül, itt azért elég közel van a VGA a bordákhoz. Gagibyte B85M-D3H a lap.
2016. jún. 2. 14:53
 6/12 A kérdező kommentje:
Bocsi a sok elgépelésért, telefonról béna vagyok ^^
2016. jún. 2. 14:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Az talán jobb (nem tudom van-rá lehetőség), ha kifelé fújatod az oldallapon a levegőt a ventivel.
2016. jún. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
akkro talán a speedfan nevű progival húzd fel a sebességét a ventidnek amelyik lassabb mint volt.. esetleg beállíthatsz olyat is hogy az x ventilátor x hőnél gyorsítson vagy lassítson. kísérletezz vele jó program
2016. jún. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Este megpróbálom. Van lehetőség amúgy kifújatásra beszerelni a ventit, ha az állítgatás nem jön be, akkor kipróbálom. Az R9 280nak mi lenne az optimális fok?
2016. jún. 2. 17:13
 10/12 anonim ***** válasza:

nem emlékszem hogy írtad volna hogy melyik r9 280 de egy 75 fokig simán el lehet engedni hosszabb használat után


igazából ha tehetbírás lenne akkor a 80-85 fokot is bírná mivel a kártya maga 95fok-nál kezd throttlingolni ami azt jelenti hogy a kártya visszaveszi a teljesítményt a biztonsága érdekében tehát nagyon nem kell félni.. persze minél hűvösebben van tartva annál nagyobb lehet az élettartama

2016. jún. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!