Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » USB 3. 0-ás winchester-ről...

USB 3. 0-ás winchester-ről (500GB 5200rpm) szeretnék filmet nézni úgy, hogy közben rá tudjam kapcsolni a hangot HiFi-re. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy tv-m, ami full hd felbontású. Erről szeretnék filmet nézni full hd-ban. Van egy EXfat fájlrendszerű (át tudom formázni NFSC-re is) külső winchesterem úgy, hogy RCA kimenetem is legyen a HiFi-hez.


Gondolkoztam az usb lejátszós DvD lejátszókon, de elvileg ez csak FAT32-vel működik.


Van-e valami mód arra, hogy

-Full HD-ban

-RCA kimenettel

-erről a winchesterről [ [link] ]


tudjam nézni a filmet? Válszokat előre is köszönöm!



2016. máj. 30. 00:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy a merevlemez USB 3-as, az egy dolog. Ha a tévén csak USB 2 van, akkor kettesként fog működni, ami egyébként bőven elég. Több függ a tévé médialejátszójától, az enyém például nem annyira izmos, van amelyik filmnél kicsit szaggat és a mozgás is kicsit homályosabb, mint a Blu-Ray-lejátszó USB-jén nézve.


RCA kérdést nem igazán értem, ha nem használsz hardveres médialejátszót vagy Blu-Ray-lejátszót vagy DVD-lejátszót, akkor úgyis a tévéből kell küldened a hangot a hifire, azt meg általában megteheted, szokott rajtuk lenni RCA, de nézd meg a tévéden.

2016. máj. 30. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

SPDIF, valamint 3,5mm jack kimenet van a tv-n.


SPDIF: néztem hozzá átalakítót rca-ra, de amit találtam túl drága lenne nekem. (8-9000-ért találtam csak.)


3,5mm jack: Ez inkább esélyes, de valószínű akkor a tv távirányítójával kell állítanom a hangerőt, azt pedig inkább a megszokott módon a HiFi-n szeretném szabályozni. (Még egy régi anno a 80as években gyártott videoton erősítőm van.)


A winchestert csak NTFS-re vagy exFAT fájlrendszerformátumra tudnám formázni, le is teszteltem, tv CSAK FAT32-es fájlrendszert támogat.


Végül is inkább egy olyan DvD lejátszóval próbálkoznék, amin található USB 2.0 port. A kérdés, hogy ez milyen fájlrendszereket támogat? Lejátszóként eltérhet, vagy egységesen az összes csak (gondolom) FAT32-t ismer?


Na most én kinéztem erre a célra egy USB-s DvD lejátszót [ [link] ]. A kérdés az lenne, hogy ez a lejátszó képes-e NTFS-t/exFAT-t olvasni?



Végülis most, hogy még párszor átgondolom, mivel van "pár" filmem DvD-n, és egy új DvD lejátszó ígyis-úgyis tervben van, így inkább ezt a megoldás választanám (már ha működik..)

2016. máj. 31. 17:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Körülbelül ugyanennyiért már Blu-Ray-lejátszót is lehet venni, az lejátszik mkv-t, ts-t meg egy csomó mindent, szerintem érdemesebb akkor már azt venni.


A hangerőt jacknél is állíthatod a hifin is, meg a tévén is. Nyilván a hifin az lesz a max, amennyit a tévéről küldesz rá, persze az erősítő erősítheti.


Fura, hogy a tévén nincs RCA, általában szokott lenni, bár a legújabbakon már lehet, hogy nem divat.


Nekem USB-s DVD-lejátszóm pont nincs, de eddig még minden más vitte az NTFS-re formázott pendrive-ot, merevlemezt.

2016. máj. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt azt írják, hogy nem támogatja az NTFS-t, csak a FAT32-t:

[link]

2016. máj. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az elmúlt néhány órában sok mindenre rájöttem/megtudtam.


Hogyha maradnék a DvD-USB-s megoldásnál, akkor vehetnék 6-10 ezer ft-okért 32GB-s pendrive-okat, amikre külön majd be kell lőnöm a filmek méretét (mivelhogy a FAT32-es fájlrendsz. kapacítása max 32GB lehet, 1 fájl pedig max 4GB-ot foglalhat). - Egyenlőre ez a szimpatikusabb mindezek ellenére is.


Ha vennék egy BluRay lejátszót, az valószínűleg sokkal jobb megoldás lenne, csakhogy egy BluRay lemez (üres) azért elég drága, főleg, ha pl. 10 db-ot akarnék venni belőle + ott van az a kis bökkenő, hogy ha otthon akarom magamnak írni a BluRay lemezeket, akkot kell még plusszba vennem egy stabilabb BluRay írót is, mivel a gépemmel csak CD/DVD-t tudok írni. Ha viszont a bolti választék mellett döntök, az ismét az ár, valamint a választék miatt gondos.


A legjobb mégiscsak egy jó kis DvD lejátszó lenne, ami támogatja vagy az exFAT, vagy az NTFS fájlrendszert.

2016. jún. 1. 00:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Használhatsz külső winchestert is, nem csak pendrive-ot. FAT32 legalább 2TB-ot biztosan támogat, de akár többet is, szektormérettől és clustermérettől függően, nem csak 32 GB-t.

A max 4 GB fájlméret tényleg ott van, viszont a DVD-lejátszónál ez nem igazán érdekes, mert az csak avit játszik le, az meg nem lehet nagyobb 2 GB-nál.


Úgyhogy szerintem még mindig minden előny a Blu-Ray mellett van. Blu-Ray lemezt meg nem muszáj beletenned, ha nem akarsz. De ha majd egyszer mégis, akkor megteheted, míg a DVD-nél nem.

2016. jún. 1. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez valóban jó megoldás lenne, csakhogy az a 4GB-os korlát picit zavaró. Én általában minden filmet átkonvertálok avi-ra 1080p-be, ekkor, ha az átlag adatátviteli sebességet 4,1MB/s-ra állítom, a max adatátviteli sebességet pedig 6,2-re, akkor így egy fhd-s film kb éppen hogy nem lépi át a 4GB-t.
2016. jún. 2. 10:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezért jó a Blu-Ray lejátszó, mert mp4-ben vagy mkv-ban, szóval avc kodekkel kódolt filmeknél egy 4 GB-os fullhd film már elég jó minőségű, jobb, mint egy 4 GB-os divx/xvid, már ha hozzáértő csinálja, megfelelő minőségű forrásból. És sokat le is lehet tölteni a netről, míg xvid fullhd filmek gyakorlatilag nincsenek. Sőt, a legtöbben 2 GB vagy még annál is kisebb filmeket néznek fullhd-ban, én már azokat nem szeretem, de tény, hogy nézhetőek.
2016. jún. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És persze akkor megúszod a 4 GB-os határt is, mert a Blu-Ray-lejátszóknál már formázhatod NTFS-re is a pendrive-ot vagy külső merevlemezt.
2016. jún. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!