Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Boot menübe lépés közben...

Boot menübe lépés közben lefagy a gép?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A következő lenne a problémán: Egyik haverom gépére vírus került, a lényege kb az volt hogy minden parancsikon a windows media centert hozta be. Windows helyreállítási pont nem volt a gépen, amúgy win7 rendszerről van szó. Próbálkoztam registry helyreállítással, utána minden gyanús, felesleges programot letöröltem, de a probléma továbbra is fent állt. Ezután feltettem a kaspersky malwer / vírusírtóját, le is törölt jó pár dolgot, de miután újraindítottam a gépet, valamilyen rendszerfájlt is letörölhetett, fekete képernyő jött be, fehér szöveggel hogy az akármilyen.dll fájl hiányzik a rendszer nem tud elindulni. Ilyenkor már hazamentem egy telepítőlemezért, hátha azon keresztül valamilyen helyreállítási folyamatot lehet végezni, de sajnos akármikor a boot menübe lépnék be, akár biosból, akár a legelején "quick" bootból a számítógép lefagy. A bios-t a clr_cmos jumperral az eredetire visszaállítottam de így is előjön a probléma. Lenne valami tippetek hogy mit tudnék csinálni, talán bios frissítés vagy más egyéb?

2016. máj. 29. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Először cserélj egy alaplapi elemet hátha az merült le,ha ezután is ezt csinálja akkor nagyobb ott a baj.
2016. máj. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát, úgy 2éves gép lehet, de azért tettem bele egyet, bár igazából az sem garancia mert úgy 5-10 éve kallódhat itthon:d Egyébként annyival egészíteném ki a problémát, hogy igazából semmilyen bios beállítást nem lehet megváltoztatni, mert megfagy rögtön, a vírus tudna olyat hogy megtámadja ennyire a biost?
2016. máj. 29. 20:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a BIOS-t támadta meg inkább az alaplapot.Létezik ilyen vírus is de elég ritka.
2016. máj. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! igazából a legfurcsább az egészben, hogy szerintem a windows betöltene ha nem sérült volna valamelyik rendszerfájl. az idegen nyelvű fórumok ezekkel a tünetekkel a tápegységet hibáztatják, de tényleg megemlítik az alaplapi elemet is, majd holnap eldől :)
2016. máj. 29. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!