Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire vagyunk messze attól...

Mennyire vagyunk messze attól technológiailag, hogy bizonyos atomok tulajdonságait szimuláljuk majd eszerint lépjenek interakcióba a szimulált világgal?

Figyelt kérdés

Tehát pl, nem csinálna az Nvidia mindenféle 3d- megoldásokat a víz szimulálására, meg a füst és egyéb testek életű földbecsapódására, hanem magától következődően viselkednének úgy a testek mivel az alkotóelemeikben rejlene a tulajdonságuk


Emiatt pl nem lenne, olyan, hogy a játékban meglősz egy embert a lábán 15x és meghal emiatt, hanem tudná a szimulált világ, hogy az csak a lába, és nem is kéne megírni rá a külön kódot, jó nyilván itt már az A.I.-nek is szerepe van, de az egy más téma


Mit gondoltok mikorra juthat el ide a technológia?



2016. máj. 27. 19:36
 1/8 A kérdező kommentje:
de, hogy egy jobb példát említsek, megírnák a kódját, a vízatomok folyadék állapotban lévő egymás közti távolságának, és ez alapján nézne ki úgy a víz, ahogy kinéz, és mondjuk, annyit kéne változtatni a fagyáskori állapotánál, hogy közelebb raknák egymáshoz az atomokat
2016. máj. 27. 19:39
 2/8 anonim ***** válasza:

1. ez hülyeség lenne. PL te cunamit akarsz, akkor a vízben lévő párát kéne lecsapatni, ennyi víz nincs ott, vagy víz mellett halálos katasztrófát okoznál, az igen, gratulálok.


2. láblövésnél csak elfeküdjön, ez szerintem megoldható lenne, de ne felejtsd el, hogy a való életben egy sima láblövéstől is simán elvérzel, ha nem kezelik le azonnal. Ha amputálni kell a lábadat, akkor a játékban utána meg műlábbal sántikálsz vagy mi? Ez valószínűleg hamar megoldható, 15-20 éven belül szerintem simán megoldják, de oda olyan gép is kell majd.

2016. máj. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szimulálni egyes dolgokat ma is lehet. Egy komplex virtuális valóság szimulációjától távol vagyunk.
2016. máj. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Erre azért kevés az esély, mert nem csak az atomok viselkedését kellene tökéletesen szimulálni, hanem konkrétan a világegyetemben lévő összes erőhatást (mint pl. mágneses erő, gravitáció) és még ezen felül azokat az erőhatásokat/anyagokat amiknek a megismerése gyerekcipőben jár (sötét anyag, sötét energia).


De ha eljátszunk a gondolattal, hogy ismernénk minden változót, mégis miféle teljesítményű gépre volna szükség, ami kezelni tudná...

2016. máj. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem tudom a 1 csepp víz szimulálásához miért kéne az egész univerzumot szimulálni..


" miféle teljesítményű gépre volna szükség, ami kezelni tudná..."

hát ez az, virtuális méterenként országnagyságú :D

2016. máj. 27. 22:19
 6/8 anonim ***** válasza:
A kérdésed nem egy csepp vízre vonatkozott.
2016. máj. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

oké, de nyilván minden technológia valami gagyi demóval indul ami nem egy egész világot szimulál, hanem egy a lehető legminimálisabb erőforrású valamit


megvan, 10-a huszonegyediken atom van egy vízcseppben, akkor azt gondolom ez még odébb van :D

2016. máj. 28. 00:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkodtam. Nagyon érdekes lenne egy ilyen játék, mert ahányszor végigjátszanánk, mindig másképp történne benne minden. Nem lenne előre megszabva, hogy hogyan fog kinézni egy jármű egy kraftolós játékban, te faraghatnád ki még a kerekek alakját is. Lehetne akár hatszögű kerék is.


De szerintem ez nem mevalósítható technikailag és kilátásban sincs egyelőre, hogy a közeljövőben ilyen erős gamer gépet előállítsanak.

2016. máj. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!