Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alábbi PC fejlesztése vagy...

Az alábbi PC fejlesztése vagy cseréje lenne a célszerűbb?

Figyelt kérdés

Alaplap: ASRock B75 Pro3

Processzor: Intel Core i5 3330 3,00GHZ

Videókártya: Gigabyte GTX 660 2GB

Memória: Corsair Vengeance 8GB DDR3 (2x4-es kiszerelésbe)

Tápegység: FSP Hexa Series HE 500 (550W a max terhelhetőség)

Merevlemez: Seagate Barracuda 1TB

Ház: Gigabyte GZ-X1


Most már több mint három éves a gépem és úgy döntöttem, itt az ideje kicsit fejleszteni rajta. :) Csak aztán bejelentették, hogy jön a GTX 1070 és megfordult a fejemben egy komplett gép összerakása, mert a cuccok nagy része ugye nem lenn elég az új kártyához. Csak számolgattam egy kicsit és úgy 300-350 ezer környékén jönne ki az álom PC, ami ugyan beleférne, anyagilag, de elég sok egyéb kiadásom is lesz (jogsi, új telefon), meg ha minden jól megy kezdem az egyetemet is szeptemberben, tehát már most is alig van időm játszani, így gondolom ha felvesznek még kevesebb lesz, pláne, hogy erős kar (jog), ezért nem biztos, hogy megéri egy 350k-s konfig, ami utána nem biztos, hogy ki lenne használva.


A másik elképzelés a fejlesztés, egy GTX 970 + 250 GB-s SSD + még 8GB RAM és egy eredeti Win10, csak nem tudom, hogy úgy kihúzná e legalább még 2 évig és akkor csak utána vennék egy komolyabb vasat.


Ti mit javasoltok?



2016. máj. 24. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
ha játékra kell maradhat a a proci lap és ram.. ha a vga-t fejleszted az is nagy fps különbség lesz..
2016. máj. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem köszi! Amúgy igen játékra kell. Ez a proci amúgy kihajtaná az 1070-et vagy maradjak inkább a 970-nél?
2016. máj. 24. 19:22
 3/4 Lord Hidan ***** válasza:
Mehet az 1070 ssd-nek meg egy samsung 850 evo. A processzorod még ma is erős darab
2016. máj. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 BM-Striker ***** válasza:
1070-at még nem érdemes venni, amíg felnyomott árú ref hűtős darabok kaphatóak csak.
2016. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!