Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ehhez a PC konfighoz mit...

Ehhez a PC konfighoz mit szóltok? Több alant

Figyelt kérdés

Proci: Intel Core i5-6600K

Alaplap: Asus Z170-K

RAM: Kingston HyperX Fury, 2x8GB, 2666MHz, DDR4

HDD: Seagate Barracuda 7200.12, 3TB

SSD: ADATA SSD Premier Pro SP900, 128GB

GPU: EVGA nVidia GeForce GTX 980 Superclocked ACX 2.0, 4GB

DVD: ASUS DRW-24F1MT

Táp: Corsair 650W RMx Series

Gépház: Zalman Z9 Neo

Procihűtő: Noctua NH-U9S

Monitor: Asus VG248QE, 24",WLED, FullHD 3D, 1 ms, HDMI, DP, DVI-D, Repro

Billentyűzet: C-TECH Scorpia

Egér: Asus GX860

Fejhallgató: Genius HS-G550


Tudom nem a legerősebb, de nekem elég az 1080-as felbontás...



2016. máj. 24. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
980 -at ne vegyél. Pár hét, és jönnek a 1070-ek és a 1080 -ak.
2016. máj. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Amarok Tonrar ***** válasza:
4%
Jó lesz ez, majd ha több pénzed lesz, elkezdheted fejlesztgetni. Addig meg kompromisszumokkal elvagy a nem túl új és követelőző játékokkal.
2016. máj. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szépecske ilyen nem lesz nekem sose.. viszont várj a gtx 1070 és 1080-ra ha jól tudom az 1070 a 980-nál erősebb lesz ha nem is férne bele a keretedbe lehet hogy a 980 ára esik majd.. bár kitudja
2016. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%
#1 +1 várd meg, mert fölösleges megvenni a gtx 980-at mert egy húzott gtx 970 is el tudja érni azt a szintet.
2016. máj. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó konfig.
2016. máj. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tetszetősnek tetszetős. Alaplap, proci, RAM oké. De...


A 3TB-os Seagate merevlemezekről csupa rosszat hallani. Alapvetően a Seagate-ek jók, de a sok negatívum után a 3 terás modellt nem venném belőle. Ha mindenképp 3TB-osat akarsz, inkább vegyél WD-től.


Az Adata SSD-kben nem bízom, minimum egy Samsung 850 EVO vagy Kingston HyperX Fury (SSDNow széria szintén kilőve). Eleinte szép és jó, de már nem is az ígért sebességeket teljesíti. (El ne hidd az árukeresős értékeket, nézz teszteket.) Hosszútávon pedig jobban megéri a Samsung vagy a Kingston, mindkettőnek jobb támogatottsága, megbízhatóbb háttere van.


A VGA-val egyetértek. Várd meg a GTX1070-et. Ha hónapokba telne, még megérteném, hogy nem akarsz várni, de napok kérdése az egész... (Legfeljebb néhány hét). Feleslegesen dobnád ki a GTX980-ra a pénzed. A használtpiacon rengeteg GTX980 fog áron alul felbukkanni, az 1000-es széria megjelenésével.


DVD-íróra tényleg nagy szükséged van? Igaz, nem nagy költség, de nem feltétlen éri meg. Másrészről OEM-verziós, már SATA-kábel sem jár hozzá. Az alaplaphoz 2db SATA-kábel jár, amit az SSD és a HDD elvisznek. Pluszban venned kell egy SATA-kábelt, ha kell az a DVD-író.


Táp oké.


Ha az optikai meghajtó nem annyira fontos, én a helyedben megfontolnék egy NZXT házat (NZXT S340-et pl.). Alsótápos, remek hűtéssel, egyedüli hátránya a könnyen karcolódó plexi oldallap. De hűtés szempontjából jobban jársz vele, mint a Zalman műanyag házaival.


CPU hűtő oké.


A monitor is oké, de a 144Hz még inkább indokolttá teszi, hogy GTX980 helyett GTX1070-et vegyél.


A billentyűzetről csak cseh oldalakat találtam, meg egy 11 ezres árcédulát. Annyiért felesleges pénzkidobás, parasztvakítás. Ha színesen világító "géjmer" kütyü kell, azt olcsóbban is kapsz, ez is ugyanaz az 1500 Ft-os, gagyi irodai kategóriának se illő darab, csak 10x-es áron, mert "KOMOLY GÉJMER".


Az egér lézeres. Lézereset ne vegyél. 15 ezerért meg pláne ne. Normális egeret nézz innen: [link] Ajánlom figyelmedbe olcsóbban a CM Storm Alcort, esetleg ugyanilyen áron a Logitech G402-t (nekem ezek vannak).


A headset szintén nem valami nagy háttértudású, túlárazott "géjmer" cucc. Headsetből minimum HyperX Cloud. De jobban jársz minőségileg egy Sennheiser, Audio-Technika és társai fejhallgatóval + csiptethető mikrofonnal.

2016. máj. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!