Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baj? Van egy új...

Ss1d kérdése:

Mi lehet a baj? Van egy új gép és kizárólag a játékok alatt (néha) újraindul…

Figyelt kérdés
Olyan, mintha túlfeszt kapna és levágja magát. minden alkatrész új, a táp 550es egyetlen régebben vásárolt SSD van benne, de az is hard disk sentinel-el hibálan ezen van a windows. A játékokat az ugyan csak új 1TB os merevlemezre telepítem. mégis mitől tud újraindulni??? Hogyan tudok rájönni, hogy melyik alkatrész a rossz?
2016. máj. 24. 14:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Akkor vidd vissza, gondolom a garanciális feltételeit sem olvastad el.
2016. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Figy, feltettem egy kérdés. Mi lehet baj és hogyan tudnám kiszűrni. Értem amit mondtok, meg is fogadom a tanácsokat és köszönöm az ajánlásokat is! Ugyan akkor azért mert a táp gagyi még nem 100% hogy az okozza a problémát. Azért nem viszem vissza mert 300km re vagyok a bolttól és csak közlöm, hogy nem egy hülyegyerekkel beszélsz. Öeülnék ha nem lennél ennyire lekezelő.
2016. máj. 24. 15:46
 13/25 anonim ***** válasza:
39%
DE igen is a táp okozza a problémát. Ha értenél hozzá, NEM egy ilyen hulladék cégnél vetted volna az ELŐRE összerakott fosodat. Hanem itt kértél volna segítséget, és megrendelted volna PCX -ről vagy ipon -ról.
2016. máj. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

13# Rohadt nagy tapló tirpák vagy öregem! Hol van az megírva, hogy mindenkinek értenie kell a számítástechnikához, azon belűl főleg a hardverekhez? Ez az oldal azért van, hogy bárki bármilyen témában feltehesse a kérdéseit. Ha zavar téged ez a kérdés egyáltalán minek írsz rá bármit is?


Kérdező: Igen, a táp eléggé gyanús. Ha megvan az Aida nevű progi, ott megnézheted, milyen feszeket ad procinak, gpu-nak stb...


Körülbelül ilyen képet kellene látnod:


[link]


Természetesen a nem túl jó tápon kívűl sok más is okozhatja a felmerülő problémát.

Egyben azért igaza van a 13-as gyökérnek: Tájékozódni kell a neten a hardverekről mielőtt valaki számítógép vásárlásba kezd. Sajnos manapság az eladók sportot űznek abból, hogy valaki kevésbé "ért" a dolgokhoz, és előszeretettel építík bele a gépekbe a szarabbnál szarabb/eladhatatlan alkatrészeket. Előre összerakott gépet főleg játékra manapság nem szabad venni!


Remélem mihamarabb sikerül a hibát pontosan lokalizálni és megoldani.


Végezetül: A vállalhatatlan stílusú "segítők" meg jó, hogy ha csendben maradnak. Ha egy kérdés bacca a csőrüket, nézzenek másik után. Felesleges borzolni a kérdező idegeit, és másokét is akik esetleg olvassák és segítő szándékkal írni szeretnének.

2016. máj. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
14# vagyok. Amúgy a gép többi "részével" elvileg nem lehet gond. Szerintem tökös kis masnia.
2016. máj. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
14#, 15# vagyok ismét. Egyet még megnézhetsz: A hőfokokat. Előfordulhat, hogy ahol összerakták a gépet, nem tették rá megfelelően a procira a hűtést. Elképzelhető, hogy felmelegszik, a gép ilyenkor lekapcsolja magát, nehogy a proci elfüstöljön. Ha az Aida meg van, megnézheted alapjáraton mennyi a hőfok. Van egy beépített stresszteszt is. Azt elindítva hamar kiderül, a hűtés okés e vagy sem.
2016. máj. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából egyre a régi gépem is csinált ilyet egy játék alatt és abban is pont ez az ssd volt. Emiatt volt nekem gyanús. Az ssd-t most 1,5 nap alatt hülyére teszteltem, most már biztos vagyok benne, hogy semmi baja. Futtattam az Aida-t 6 órán át, a hőfokok teljesen rendben vannak, sőt ahhoz képest hogy 90-100% on pörögtek a magok még az 50 fokot sem érte el. A feszültségek már érdekesebbek, mert látom őket, csak nem tudom, hogy mit kellene látnom :D
2016. máj. 26. 11:13
 18/25 A kérdező kommentje:

1 óra Aida stabilitásteszt után:


[link]

2016. máj. 26. 11:16
 19/25 anonim ***** válasza:
Igen, 11,5V 12V ágon nem egy leányálom. Ezt az irodai tápegységet nem szabad huzamosabb ideig megterhelni, mert elkúszik a francba és károsíthatja a komponenseket.
2016. máj. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez esetben tápvásárlás.
2016. máj. 26. 11:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!