Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tönkretehetem ezzel a táppal...

Tönkretehetem ezzel a táppal a számítógépem?

Figyelt kérdés
Vettem egy komolyabb konfigot, i7, jobb alaplap, 16gb ram... Viszont tápot csak a jövő hónapban tudok venni, most ez pár ezer forintos "Power Supply Unit NPOWER 400W" van benne. 1 hónapot bírni fog vele?

2016. máj. 6. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
tönkre
2016. máj. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan miért tenné tönkre? A tápegység által leadott feszültségek szabványosak!

Legfeljebb nem fog úgy pörögni a gép, ahogy szeretnéd.

2016. máj. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sose értettem, hogy aki i7-et meg 16 ramot vesz az miért pont a tápra nem szán?! Ez olyan mintha vennél egy bmw-t és a kútról kunyerált fáradt olajat töltenéd bele, mert nincs pénzed mobil1-re....
2016. máj. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
npower táp... omg ne hogy rá kapcsold mert durranás füstölés aztán bukod a 100+ k garanciát is !
2016. máj. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

kis irodai, netezős dolgoknál még elzörög, de játszani, komolyan dolgozni (stream, videóvágás stb) ne akarj vele, mert hamar rájössz, a gép füsttel megy. Ha kijön a füst, nem megy a gép.


Nekem

2016. máj. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ugyan miért tenné tönkre? A tápegység által leadott feszültségek szabványosak!"

Elméletben. A gyakorlatban meg itt ez a videó:

https://www.youtube.com/watch?v=XhCnwiWBbUY

"Legfeljebb nem fog úgy pörögni a gép, ahogy szeretnéd."

Ez meg szimplán hülyeség. Ha nem elég a szufla, akkor a jelenlegi gépek egyszerűen újraindulnak, nincs semmilyen lassulás. Max a táp adja meg magát a folyamat közben és esetleg rántja magával a többi cuccot is.

G.

2016. máj. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem ajánlanám, az én gépembe nevezetesen Codegen került és aztán megindult 2 év kálvária, mert csak találgatni lehetett, hogy mi romlott el. És nem egyből ütköztek ki egyes hibák, hanem hónapokra rá, hiába cseréltem tápot viszonylag gyorsan. Ne tedd, ha jót akarsz magadnak.
2016. máj. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A nagy a feszültségingadozás, az terhet ró az alaplapon és videokártyán található szabályzókondikra, amivel túlforrósodnak, az élettartamuk romlani fog. Ha az ATX szabványon kívül esnek az értékek, akkor akár azonnal károsodhatnak vagy jobb esetben lekapcsol a gép. ATX szabvány határán instabilitást tapasztalhatunk.

Ez meg egyébként egy noname tápegység, a gugliban is ezt a kérdést dobta ki meg az egyetlen boltot, ami ezt árulja. Bizonyos szempontból egy zsák sorba kötött krumpli is el tudja látni a gépet árammal, aztán lehet brainstormingolni, hogy mennyire biztonságos.

2016. máj. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem tudtam, hogy ennyire instabilak ezek a filléres tápok. Rászánom magam egyre.
2016. máj. 8. 11:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!