Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopomból kivettem a...

A laptopomból kivettem a memóriát, hogy a típusát megnézzem. Visszaraktam, de ez után a gép nem indult el. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Pontosabban elindul,de csak a ventit hallom pörögni,se kép,se hang,se semmi.


A gép ki volt kapcsolva rendesen,mikor kivettem a foglalatból.

Ellenőriztem,hogy jól raktam e vissza,és még a másik foglalatba is átraktam,de semmi.Nem indul.


Hálás lennék,ha tudnátok segíteni.


Előre is köszönöm!



2016. máj. 2. 15:23
 1/4 Hominida ***** válasza:
90%
A "kikapcsolva" ilyenkor az áramtalanítást jelenti. Ehhez a laptopból az akkut ki kell venni. Ha ezt nem tetted meg, akkor bizony lehet, hogy valami megsérült, az alaplap esélyes. Sajnos könnyen lehet, hogy ebből szervizlátogatás lesz. Próbáld meg, hogy kihúzod a tápot, kiveszed az akkut, hagyod fél órát punnyadni, aztán először csak tápról próbálod indítani. Ha nem megy, akkor táp ki, akku be, táp be, indít. Ha nem segít, akkor ne erőltesd, tovább romolhat a helyzet. Őszinte együttérzésem.
2016. máj. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Trevor. ***** válasza:
Gondolom nem fogtál meg előtte semmilyen felületet, ami földelésként szolgálhatna (pl. radiátor). Így lehet, hogy a kezedben lévő statikus feszültség kárt okozott a gépben. Azt, hogy nem indult el úgy érted, hogy nem pörgött fel semmilyen hdd vagy ventilátor és nem is pityegett sehogy? A képernyő is fekete maradt?
2016. máj. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Végül elindult,azt se tudom hogy sikerült.


Köszönöm a segítségeteket!


(Amúgy igen,az akkut nagy ügyesen bennehagytam,mikor vettem ki a RAM-ot...)

2016. máj. 14. 15:40
 4/4 Trevor. ***** válasza:
Vannak néha ilyenek, amiket nem lehet érteni. Nekem pl. a régi gépben azt hittem, hogy meghalt a videokártya, egyszerűen nem adott képet. Félreraktam és használtam az integráltat. Majd kb. egy hónappal később elővettem, újra beraktam és tökéletesen működött. Fene se érti, de a mai napig semmi gondja...
2016. máj. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!