Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » C64-es . TAP kiterjesztésű...

C64-es . TAP kiterjesztésű kazifájlok magnókazira írása és igazi Commodore 64-en beolvasása? Hogyan?

Figyelt kérdés
Megpróbáltam egy .TAP kiterjesztésű C64 kazettafájlt felvenni magnókazira, úgy, hogy az Audiotap programmal lejátszom és a hangot a hifibe irányítom kábellel, ahol felveszi kazira, de a kazin a C64 nem találja a programot, pedig biztos jó, mert normális kazikkal működik, és a felvétel is ment, mertha a hifivel lejátszom a kazit, ugyanúgy jön a sípolás meg a Dial-Up hangok. Hogyan lehet megcsinálni, hogy működjön?
2010. ápr. 7. 19:06
 1/2 omadjoe ***** válasza:

kis butus... :)


a c=64-re nekem volt egy olyan progim, hogy mutatta a frekit a szalagolvasáskor, és én közben tudtam állitani a kazettás egység fejbeállitását.

mert amennyi kazettásegység, annyiféle felvétel volt. a kazis egység olvasofejének egyik csavarját kellett tekerni, ami alatt a rugo van azt! tekerdbe teljesen a csavart, majd 2,5 fordulatot vissza. ez az alap beállitás a 64-esnél. hifid felvevö/olvaso feje tutira nem ott áll.

2010. ápr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha fejet nem tudsz állítani akkor lehet azt is csinálni ,h papírból hajtogatott galacsinokat teszed a kazi alá így más szögben áll majd és hátha beolvassa. A profik a töltésnél lévő csíkokból megmondják, h mikor jó a fej. A C64 nem túl hibatűrő kazis betöltésnél, a Spektrum állítólag sokkal lazábban kezelte a dolgot (bár nekem is C64 volt). De hallottam olyat, h rádióból sugárzott programot volt, aki a hangszóró elé tartott mikrofonnal vette fel és be tudta olvasni a Spektrum. Sőt duplakezettás magnó hiányában úgy másolták a kazit, h két magnót egymással szembe raktak az egyik lejátszott a másik felvett a beépített mikrofonjával hangerő feltolva jó magasra és rázárták a szobaajtót a két magnóra és simán lemásolta.
2011. ápr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!