Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehetett a hangkártya...

Mi lehetett a hangkártya problémája? Lecseréljem a Windows-t, vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. 4 évvel ezelőtt egy informatikus felrakta a gépemre a Windows xp-t (eredetit). Miután megpróbáltam valamilyen zenét lejátszani nem volt hang (a windows media player is hibaüzenetet dobott ki). Megnéztem az eszközkezelőben, hogy mivel lehet a probléma, de a hangkártyánál nem volt felkiáltójel (azt írta, hogy az eszköz megfelelően működik). Szóltam az informatikusnak, ő megpróbálta a hangkártya driverét újrarakni, de ezután sem javult meg, hanem csak megjelent a hangkártyánál a felkiáltójel. Ezek után kétszer is volt javítóban. Először csak "annyira" javították meg, hogy csak a Winap ment, másodszor pedig már ment a youtube, a windows media player, stb...(szóval minden). Azóta sincs semmi problémám a hangkártyával. Mi lehetett a gond? Driver probléma, vagy az alaplapon kellett javítani valamit?

Mostmár ideje lenne, hogy a Windows xp-t, Windows 7-esre cseréljem (már az xp belassult meg minden). A drivereim megvannak, viszont félek, hogy a hiba megint megjelenik. Mekkora az esélye, hogy a probléma megint előkerül?



2016. ápr. 22. 07:16
 1/6 Dongaben ***** válasza:
100%
Ha hardver hiba volt, akkor mindegy milyen rendszer van a gépen. Nagyon régi eszköznél azért előfordul, hogy nincs hozzá driver az újabb rendszerekhez. Előbb meg kellene nézni, hogy a hardver használható-e Win 7-el is. (Bár gondolom, azért, annyira nem öreg...:D)
2016. ápr. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Driverem elvileg van, mert van hozzá Windows Vista driver, és azt mondják, hogy az jó 7-esre is.
2016. ápr. 22. 07:34
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
100%

Meg kell próbálni. Van olyan hogy már ennyire összekutyulódnak a dolgok a Windowsban hogy a jó driver sem működik. Pl ha előzőleg valaki random telepített drivereket, úgy hogy még csak nem is ahhoz a kártyához valók. Szóval van esély rá, hogy újratelepítés után működni fog. Ha mégse, akkor se érdemes szervizbe vinni.

Már a szerviz díjának feléből is vehetsz, PCI -os esetleg USB -s hangkártyát, amit te magad is könnyedén be tudsz üzemelni.

2016. ápr. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dongaben ***** válasza:
Ha most jó, akkor Win 7-el is jó lesz! "Informatikus" ismerősöm pedig nekem is van.:D De a nyomtatót én üzemeltem be náluk...:D
2016. ápr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. ápr. 22. 13:59
 6/6 P.O.C. ***** válasza:
100%

#4: Azért nem nézzük le egyes Informatikusokat, mert bizonyos dolgokhoz nem értenek. Attól még ők Informatikusok maradnak.

Ez ugyanis óriási nagy terület, lehetetlen mindenhez érteni, még akkor se, ha egész nap előtte ül valaki, meg szakirodalmakat búj.

A telepítésekhez, hardverek beüzemeléséhez, javításához is gyakorlat és tapasztalat kell. Mint ahogy az Informatika más területhez is.

Nekem a telepítés, hálózatépítés, és klf hardverek beüzemelése már becsukott szemmel is menne, annyiszor csináltam már. De pl. a programozáshoz még hozzá se tudnák szólni, viszont egyik barátom, meg olyan dolgokat csinál vele hogy szinte hihetetlen. Elismert és nagyon jól kereső programozó egy hazai cégnél. De ha hardveresen van baja a gépnek, vagy csak összeomlik a Windows mindig engem hív, mert egyszerűen hozzá sem mer nyúlni.

2016. ápr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!