Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Véleményeznétek ezt a konfigot?

Véleményeznétek ezt a konfigot?

Figyelt kérdés

Első sorban játékra használnám, kompromisszum mentesen, UHD felbontásban.


NZXT Phantom 630 window

BE QUIET! Power Zone 750W

ASUS MAXIMUS VIII FORMULA

INTEL Core i7-6700K 4.00GHz 1151

CORSAIR Hydro Series H110i GTX

HyperX 32GB Fury DDR4 2400MHz CL15 KIT

ASUS GOLD20TH-GTX980TI-P-6G-GAMING

INTEL 400GB 750 PCI Express

WD Black 3TB 7200rpm 64MB SATA3

LG BH16NS55 BR író

SAMSUNG U28E590D UHD


A kérdés az lenne, jól összeállított konfig e.

Boltban rakták nekem ezeket össze, mondtam mennyim van rá, és kinyomtattak egy árajánlatot.


Kb másfél éve gyűjtögetem rá a manit, és jót akarok a pénzemért :D



2016. ápr. 14. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Ízlés és felhasználás kérdése, én mindent máshogy csinálnék, de abszolút nem rossz konfig.
2016. ápr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit félő, hogy sokat akarsz markolni és keveset fogsz szindrómába esel. Megveszel egy olyan gépet, mely nem nyújt többet egy olcsóbb társánál, amely nem ad neked több élményt, de drasztikusan magas áreséssel operál már igen rövid időn belül.

Játékra elég egy skylake K-s i5. A 4K is 4 magot fog a top játékoknál felhasználni, pont úgy, mint kisebb felbontás esetén. Mire pedig eljutunk oda, hogy i7-re lenne szükség, a géped elavult lesz. (ugyanis nem holnapra várható mindez)



Tudod, a boltok mindent elsóznak, hogy minél nagyobb bevételük legyen. Magam is foglalkozom kereskedelemmel, szóval tapasztalat.


Egy jó minőségű tuningképes alaplappal, az említett típusú procival, egy gtx980-al, esetleg egy ti-vel ugyanott vagy fele áron. Ráadásul mindehhez 750 wattos táp nevetséges. A maxwell architektúra (vga) meglehetősen keveset fogyaszt, az intel proci sem fogja leszipkázni a villanyszámládat.


Így ha véleményem kell a fenti összeállításról, akkor tömören: lehúzás

2016. ápr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Igaza van a #2-nak!


Én ebből minőségibb 550W untig elég, még ha vga és cpu tuningolod is!

És talán GTX 980ti helyett inkább idén megjelenő R9 490X/GTX 1080 vennék, persze ha eladod GTX 980ti még időben akkor sokat nemfogsz veszíteni rajta.


Szerintem i7 6700K+ASUS MAXIMUMUS VIII nagyon is megéri! Hosszabb távon igenis kelleni fog a 4mag+4szál, bár sima i7 6700 is megéri, de jobb az ha tudod a ramokat is tuningolni 2800Mhz vagy 3000Mhz! ;)

2016. ápr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jah és elég a 16GB ram is! :D Ha megfogadod a tanácsomat lesz egy kis félre rakott pénzed, abból meg tudsz venni jobb egeret vagy bill-t, esetleg fejhallgatót az is dukál hozzá! :D
2016. ápr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Kb másfél éve gyűjtögetem rá a manit, és jót akarok a pénzemért :D"


Átlátok rajtad koma :) Trollkodsz csak :) Aki ilyen összegért akar gépet, az nem gyűjtöget rá, hanem megveszi zsebből. Boltban meg ilyet nem raknak össze, nagyon meglepődnék ha igen :). Szerintem te válogattad össze kérdésekből meg google-ből, de pénzed nincs rá.


Vagy ekkora GAMER vagy? Akkor gondolom most is valami régebbi csúcs gépen muzsikálsz, ugye? :D

2016. ápr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Utolsó válaszadó:


Koma. Mutass nekem pár embert, aki nem a hobbijára költ.

Mutass nekem olyat, aki zsebből kivág neked 1 milliót egy számítógépre. A legtöbb ember ezt hitellel intézi. Attól, hogy magadból indulsz ki és nem vagy képes félre tenni egy bank számlán a hobbidra, az a saját dolgod.


Megsúgom, akármilyen gépet összeraknak neked. Tőlem az első kérdés az volt, hogy menyit szánok rá. Kimondtam az összeget, és röpke 10 perc után adták az árajánlatot.


Azt nem mondom, hogy most is régi csúcs gépen nyomom, de nem hiszem, hogy túl sok közöd lenne hozzá " Koma " ;)


Aki ért hozzá, és nem beszólni szeretne mint az utolsó troll emberke, kérem állítson akkor nekem össze egy olyan gépet, ami költség hatékony, de kompromisszum mentes. Előre is köszönöm.

2016. ápr. 14. 22:10
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

P630 helyett H440

Power Zone 750 helyett Dark Power 11. 550W (későbbi SLI bővítés esetén 750)

Maximus VIII helyett Z170 Deluxe

HyperX Fury helyett Savage

WD Black 3TB helyett 2x Red 3TB RAID1-ben.

Azt a bluray írót kivenném, bár nem tudom, hogy szükséged van-e rá.

Mehetne bele még hangkártya, vagy azt a régi gépből veszed?


Én ennyit változtatnék rajta, de minden abszolút felhasználás vagy ízlés kérdése.

2016. ápr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves nem troll kérdező!


Akkor ugye megadod a bolt nevét és címét, tudni szeretném, hol válogatnak össze ilyen jónak tűnő konfigot. :)

2016. ápr. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7 Köszönöm, sokat segítettél.

Hang kártyára látod nem is gondoltam.


Utolsó.: Budapest, Francia út 40/b, 1143 Ipon computer KFt.

2016. ápr. 15. 16:43
 10/10 anonim ***** válasza:
És benn voltál a boltban, igaz? Ott nem kérdeztek semmit, csak hogy mennyid van rá?
2016. ápr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!