Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok erről a configról?

Mit gondoltok erről a configról?

Figyelt kérdés

Alaplap: Asus P5e3 Pro

Proci: Intel Q9400

Ram : GEIL Value 4096Mb DDR3 1066Mhz CL7 KIT

VGA : SAPPHIRE HD4850 1GB GDDR3 HDMI PCIE

Ház : AEROCOOL AeroEngine II-BBP Fekete

PSU : Corsais CX400W


Megérné-e megvenni?És jól állítottam-e össze?

Ennél jobbat nem akarok,nekem megfelelne ez a gép is.


2010. ápr. 5. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
nem rossz ez,bár Amd-t javasolnék intel helyett.
2010. ápr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

775-ös lapba fektetni pénzkidobás, ez az egyik, a másik, hogy ennél jóval olcsóbban erősebb processzort is kapni, ahogy a kolléga is írja.



INTEL Core2 Quad Q9400 2.66GHz 43E Ft

AMD Phenom II 955 3.20Ghz 36E Ft


Az utóbbi az erősebb, az alaplap is olcsóbb hozzá, plusz szorzózármentes, tuningolni is lehet... Úgyhogy én nem költenék a 9400-asra, főleg hogy abba az alaplapba már nem fog megjelenni semmi, szóval a bővítést el lehet felejteni.

2010. ápr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
csatlakozom az előttem szólókhoz, próbálj meg az AMD vonalon gondolkodni S775 kifutó foglalat, az AM3 viszont jelenleg is élő foglalat
2010. ápr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem rossz konfig de vegyük szépen sorban. Először is azt kell eldönteni hogy Intel vagy AMD fronton szeretnéd fejleszeni a géped. Megpróbálok tanácsot adni mind2 varjációval. A másik kérdés hogy mire akarod használni a gépet (pl: csak netezés, játékok, stb.) illetve hogy mennyi időre akarod beruházni az új PC-t. De nézzük meg:


Intel front:

Alaplap: Nos ezt tetszés szerint lehet választani, az ASUS külsőleg jobban néz ki, a Gigabyte viszont rendelkezik Dinamic Energy Saver-rel. Ha hosszú távra tervezel akkor érdemesebb inkább LGA 1156-os foglalatú alaplapot venni, pl:Gigabyte GA-H55M-USB3


CPU: Én a Quad9400 helyett egy Intel Core i5-650-est ajánlanék, igaz csupán 2 magos de 3.2 GHz-en pörög plussz grafikai chip is van benne.


RAM: Ez rajtad múlik, ezen nincs sok mindent ajánlani.


VGA:Asus 5750 Formula 1GB DDR5, ami játékra is jó (még az újabb játékokat is elvszi)


Táp: Gigabyte Superb 460W


AMD front:

Alaplap: Gigabyte GA-890GPA-UD3H

CPU:AMD Phenom II X4 925

VGA: Maradhat amit kinéztél.

Táp is maradhat.


Ez az én véleményem, teljesen szibjektív. Amit kinéztél nem rossz de hosszabb távon érdemes inkább kicsit töbet költeni rá.

2010. ápr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!