Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 100K-ból a legjobb gamer konfig?

100K-ból a legjobb gamer konfig?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 100k-ból össze tudtok nekem állítani játékra gépet? Nem s tudom honnan induljak, mit tanácsoltok?

Az Intel/Nvidia-t jobban szeretem mint az Amd/Ati-t de nincs kizárva semmi


2016. márc. 29. 22:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A 8-as válaszhoz annyit hozzátennék, hogy hasonló gépem van (gyengébb vga) és a gta v low grafikán szépen fut.
2016. márc. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
25%

Ha nagyon ragaszkodsz új, Nvidia/Intel géphez, és az a 100 ezer Ft még egy picit sem szárnyalható túl, illetve gépösszeszerelést is kérnél DVD meghajtó nélkül, akkor én ezt választanám:


[link]


De szerintem is ilyen áron sokkal jobban megérné egy-egy alkatrészt használtan venni, ha pedig egyáltalán nem értesz hozzá, akkor vagy gyűjtened kéne még egy kicsit (kb. még min. 20-25 ezer Ft kéne, de egy olyan 150-ből lehetne olyan igazán jó budget gépet összerakni), és venni egy sokkal jobb gépet, vagy esetleg egy AMD konfigot összerakni (vagy legalább egy-két AMD alkatrészt használni), mondjuk egy ilyet:


[link]


Ez egy kicsit drágább, de jobb minőségű táppal lenne felszerelve. Ha még egy kicsit beleraknál, akkor egy Corsair CX 430-cat ajánlanék (és sokan mások is). Egyébként azt a lassú HDD-t lecserélheted plusz 1-2 ezer forintért egy kicsit gyorsabb, 1Tb-os WD10EZEX-re, vagy egy kisebb, de fényévekkel gyosabb 120 (vagy 128) GB-os SSD-re, bár az hamar megtelne játékkal, szóval annyira nem érné meg.

Ha meggondolnád magad, és inkább gyűjtenél, akkor ajánlanék egy kicsit erősebb processzort (Intel: g3258, AMD: x4 860k) és egy AMD Radeon R7 370-et (de csak a Sapphire single fan-os* változatát 40-ért) vagy egy erősebb, de kicsit drágább Nvidia GTX 950-et:


[link]


Na ez így már egy jóval erősebb kis gép lenne, jobb házzal, videókártyával és processzorral. Egész halk is lenne, GTA 5-öt kérdés nélkül ultrán, és az összes többi mai, híres game-et medium vagy akár high grafikán futtatna. Egyébként ezen is változtathatsz, csak előtte kérdezz meg minket, hogy rendben van-e.


*egy propellerrel rendelkező verzió. Általában a single fan-os videókártyák hangosabbak, mivel egy propellerrel kell ugyan olyan szintre lehűteniük a kártyát, mint a dupla propellereseknek.

2016. ápr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
#12 Kétlem, hogy a 2. konfig ultrán vinné a GTA -t. Nekem i5 -tel és GTX 960 -al nem bírja..
2016. ápr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem bírja highon 4460-al és az említett r9 270x-el. Ultrát nem próbáltam. Viszont inkább a procit veszi igénybe ez a játék.

Viszont az a8-6500-al nem szívlelte, csak lowon. Pedig az 3,5-4,1 Ghz között mozog, míg az athlon 860k 3,7-4,00 Ghz között, plusz a tuning.

Az intelhez képest tapasztalat magonkénti gyenge teljesítmény miatt full hd-n custom low-medium beállítás fölé nem lehet azt skálázni. Más tészta, hogy már lowon is csodaszép, bármennyire is derogálónak hangzik az alacsony részletesség kifejezés.

2016. ápr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kedves #13, remélem, hogy csak viccből írtad ezt a választ. Tesztek mutatják, hogy a Te konfigodon a GTA 5 ultra (minden maxon vagy majdnem teljesen maxon, kivéve az MSAA) beállításokon megfelelően, 30 fps felett fut (ez lehet 60 is, ez a gép további összetevőitől függ). Az általam összeállított konfig is képes futtatni a GTA-t, akár Ultra beállításkon is, ezt tesztek bizonítják.
2016. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hát igen, mégsem bírja rendesen..
2016. ápr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!