Particionálás minden esetben szükséges?
Új Acer laptopomon utólag vettem észre, hogy nem lett particionálva, szóval csak a C meghajtó van. Megkérdeztem az illetőt, aki azt mondta manapság már nem szükséges particionálni, mert ha vírust kap a gép, akkor úgyis mindegy, ő magának sem csinálta meg. (amúgy ő ilyenekkel foglalkozik szóval elvileg ért hozzá, én meg ebben a témában nem vagyok túl jártas, de ezzel nem nyugtatott meg)
És ha majd újra kell telepíteni a gépet? Oké hogy időnként mentsem ki az adatokat, de akkor ennyi erővel naponta mentegethetnék. Szerintetek? Nem jobb, ha van egy meghajtó a rendszerfájloknak, egy másik meg az adatoknak?
Szerintem hülyeséget csinált, de szerencsére gyorsan ki lehet javítani a lemezkezelőben. A C meghajtót összezsugorítod 100-150GB-ra a felszabadult helyet pedig particionálod.
Nem is értem a vírusok hogy jöttek ide. Ez a több partíciós megoldás az user errorok ellen véd mikor elszáll az oprendszer és csak újratelepítéssel lehet orvosolni
Amíg nem vettem SSD-t, addig így volt felosztva az 1TB-s HDD:
-100GB Win7-nek+alap programoknak
-831GB minden másnak (film, játék, torrent stb.)
Szerintem jobb az, ha egy esetleges újratelepítéskor elég lementeni a rendszerpartícióról az adatokat a másik partícióra (esetleg erre alkalmas programmal, pl. EaseUS Todo Backup, én ezt használom), mint leformázni az egész meghajtót és ide-oda menteni a dolgokat. Vírustól valóban nem véd meg a több partíció, de kényelmesebb és jobb szerintem.
Biztonsági mentés megint más dolog, azt érdemes csinálni particionálástól függetlenül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!