Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új ramot vettem ebben az...

BarnaTibor 2201 kérdése:

Új ramot vettem ebben az alaplapban Asrock g41m-vs3 nem idnul el, miért?

Figyelt kérdés
Új ramot vettem a cím említett alaplapban, ram neve HyperX 4GB FURY DDR3 1333MHz CL9 HX313C9FB/4 bele tettem és fekete képernyő áll elődtem, bekapcsolás előtt.. mit tanácsoltok nekem mit csináljak most?
2016. márc. 18. 18:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
ram ritkán megy tönkre. de igen. azt kell megcsinálni. Tovább az alaplapi gombelem is segíthet.
2016. márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 axonbite ***** válasza:

szia sajnos nem voltam gépnél hogy segítsek remélem nem késő még.


amennyiben a processor nem tud a memóriával együtt dolgozni át kell tenni egy jumpert a másik állásba és próba.


tegnap kérdezted azt a jumpert kell e átrakni és én hibásan azt írtam igen de baj tulajdonképp nem történt ha visszaraktad eredeti helyére.


most küldtem egy az alaplapodhoz tartozó rajzot és pontosan megjelöltem mit kell át tenned valamint a (clear cmos) reset bios helyét is pontosan jelölöm információval a képen.


[link]

2016. márc. 19. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 axonbite ***** válasza:
ja a reset bios csak akkor kell ha az első jumper nem oldja meg a problémáz. ha egyik sem oldja meg akkor cseréltetni kell a memóriát ahol vetted.
2016. márc. 19. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 teelapo ***** válasza:

Azt nem mondom, hogy a Kingston RAM sosem rossz, de 100x nagyobb esélye van, hogy az ASRock alaplap döglött meg. Mikor kiveszed meg berakod a RAMot, sajnos meg lehet hajlítani az alaplapot, amitől tönkremehet.

Ráadásul a foglalat is piszkos lehet a cserénél: vedd ki a RAMot még egyszer, finom ecsettel töröld végig a foglalat belsejét, és úgy rakd be újra. Közben vigyázz, hogy ne nagyon hajlítsd az alaplapot (támassz alá ujjal)

2016. márc. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
ismerősömnek a gépében ment ma volt tesztelve, de nekem nem idult elt... jumper nem tett vele semmit lehet hogy rossul csináltam de nem hiszem! meg csináltam azt jumperes dolgot és le törlödöt a windows-om valaki nekem egy ilyen videót tudna-e csinálni? meg köszönöm neki! processor nem tud a memóriával együtt dolgozni szerintem, ezt mondta ismerösöm. de ha veszek bele procit és nem lesz jó. akkor meg int bukta
2016. márc. 19. 17:18
 16/17 anonim ***** válasza:
bios resetet csinálj már ember! MI az, hogy letörlődött a windows-od? Ugye kikapcsolva jumperelted az alaplapot?
2016. márc. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem én töröltem le windwos, ha nem magától valamiért.
2016. márc. 20. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!