Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy javíthatnám meg a hard...

Hogy javíthatnám meg a hard disk-emet?

Figyelt kérdés
Múlt héten vettem egy WD mybook elite-t 1TB ossat. Ma véletlenül kihúztam a gépböl az usb kábeljét anélkül, hogy biztonságosan eltávolítottam volna, azóta a gépem nem akarja felismerni, azt kiírja, hogy csatlakoztatva van rá usb-vel, de se a sajátgépbe se a hardvare hozzáadásnál nem dobja ki. Próbálkoztam már Firmware Update-tel de mindig hibát ír. A szoftware ami hozzá volt azt írja ki hogy "not writable wd Smartware partition found"
2010. ápr. 3. 03:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, lehet hogy a feje áttépte a lemezt amikor áramtalanítottad, ebben az esetben ez nem jött össze most, talán legközelebb.


Talán lehet reménykedni, hogy a windows hülyült bele, egy másik gépen kipróbálhatnád, vagy egy linux live lemezzel (és ezzel ki is zártad a saját drivert, ami bekavarhat egy kicsit), azok néha durva dolgokat tudnak. Bár kicsi az esély.

2010. ápr. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy még nem fejezte be az írást amikor kihúztad és a FAT táblája szállt el a winyódnak.

Fdisk programmal próbáld meg kijavíttatni. Ha nem megy akkor valami komolyabb HDD mentő programra lesz szükséged.

2010. ápr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
bocs, hjogy ezt mondom, de remélem tanulsz az esetből. NEM rántjuk ki sem a pc kábeleit menet közben, sem a merevlemezekét, sőt, nem is mozgatjuk a vezetékeket. Különben ez lehet a vége. Elég az áramszünet is a pc-nek, nem még kirántogatni a kábeleket.
2010. ápr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!