Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket éri megvenni most?

Melyiket éri megvenni most?

Figyelt kérdés

Üdv adott 2 kártya jelenleg nekem most ennyi bőven elég. Nem tudom eldönteni hogy melyiket éri megvenni most?

NVIDIA GeForce gtx 750 TI 4gb DDR5

NVIDIA GeForce GTX 950 2gb DDR5

ez a 2 lapközül melyik a jobb? Egyépként AMD-kártyák nem érdekelnek.



#NVIDIA GeForce gtx 750 TI 4gb #NVIDIA GeForce gtx 950 4gb #Melyiket éri megvenni?
2016. márc. 11. 11:45
1 2
 11/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#10 * 960 4GB kb. 68ezerig

csak a 2GB ost is fel akartam sorolni de a 4GB os 960 bol erdemesebb vetel

750Ti bol az 1GB osok nem erdemesek


de mar nagyon nagyon regota ket alapszabaj van

abszolut nem erdemes DDR3 as vram os vga t venni

es nagyon nem erdemes 1GB vram os vga t venni foleg mivel a 2GB osok azonos arban mennek ezekbol is

sok vram nem noveli a gpu(vga) teljesitmenyt csak a vram limited lesz kagasabb vele de erre gyenge gpu val nincs szukseg

2016. márc. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__7..


min. 36% al jobb a 950 (750Ti tol)

min. 60% al jobb a 960 (750Ti tol)

---

min. 17% al jobb a 960 (950 tol)

2016. márc. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
ÜDV mindenkinek nos azért nem akarok jelenleg venni egy 950 nél drágábbat mert ez csak átmeneti lesz hogy azért működjön a gép mert megy bele majd egy 980, vagy ha kiadnak valami újat akkor az megy bele.ÉS nem a DDR4 végett veszek 1151 es Socketos Lapot hanem azért mert már elavult a 4-es generációs processzor. Akinek az van teljesen jó de mi lesz majd 2-3 év múlva amikor már valami nem lesz elég és annyit fejlődik a technika hogy már a DDR3 al már nem fognak foglalkozni akkor ugye vakarhatja az ember a fejét mert már nem tudod úgy fejleszteni. Persze tudod mert rendelkezésre állnak erősebb DDR3-mas meg 4-genes i7 processzorok de az is bizonyos kereteken belül. Csak mert sajnáltál 50 vagy 80 eurót egy drágább modern lapra ami 2-3 éven belül már nem lesz az sem egy új friss darab de mégis több lehetőséged lesz majd fejleszteni ha szükséges lesz. Persze ez csak egy személyes vélemény. Ez is olyan mint amikor még bakelitről zenéltek a DJ-K és bejött a CD player lemondták mer könnyű meg nem is igazi dj aki azzal tolja. Aztán kipróbálták és csodálkoztak mert nagyon sok lehetősége lett mivel fel dobhatja a mix-ét.
2016. márc. 11. 19:33
 14/20 A kérdező kommentje:
Jah jelenleg csak egy sima i5 6600 megy bele de pontosan azért veszek z170 es lapot mert most jelenleg elég lesz a 6600 is de később már egy (K) proci megy bele akkor majd jól fog jönni és nem kell újlapot venni mert akkor nem gondoltam rá.
2016. márc. 11. 19:39
 15/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#14 en csak helyeslni tudom de persze ahogy alaplapbol pazarlo premium kategoriast valsztasznugyaugy gephazbol es tapegysegbol is azt kell kulonben ertelmet veszti

csak azt probaltam en leirni hogy 750Ti 4GB tul draga, ha 35ert menne lazan megvehetned

ha ideglenes vga lesz ugyis akkor 750Ti 2GB van jopar 35ert viszont...

az a kb. 15 ha szamit...

uj Pascal menjen majd bele, persze majd az ido es a penz donti el (hogy 980 jobb megoldas e lesz)


Szia

2016. márc. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Kérdező,az IT-ben így nem lehet előre tervezni és hidd el ma sokakat egy LGA775-ös Quad konfig is kiszolgál szóval még nem fog elavulni a 4.gen egy ideig.Látom sokak bedőltek ennek az Intel marketingnek,látszik ők a piacvezetők bármit megtehetnek.Hiába veszel most egy Z170-es lapot ha tegyük fel jön a ZEN és mondjuk erősebb lesz mint a mai Intel CPU-k mert az IT-ben bármi előfordulhat,akkor dobhatod ki a 40K-s lapodat mert lehet az új CPU-ra fognak jobban optimalizálni de ez csak egy példa.Láttam múltkor egy összehasonlítást hogy mennyit fejlődtek a CPU-k 4 év alatt és azt lehet mondani hogy kb. csak 20%-ot ami 4 év alatt nagyon kevés és az LGA1155-ről van szó ami még ma is kiszolgál bőven.Szóval nem érdemes mindig a legjobbat venni mert bármikor elavulhat,ezért szoktak sokszor javasolni olcsóbb megoldásokat is hogy ne legyen pénzkidobás a vége.Hidd a Skylake-nak nem előnye a DDR4,csak IGP-ben lett jobb de semmi másban se és aki egy kicsit is gondolkodik az nem fogja a 4. genes CPU lecserélni a Skylake-ra,ahogy írtam ezelőtt még az LGA1155-ösöket se érdemes lecserélni rá.Én azt javaslom vegyél egy Z97-es lapot és egy I5-4690K-t és mehet mellé majd simán egy 980Ti is,K-s CPU meg húzható úgy hogy az elavulástól se kell félni.
2016. márc. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
nos igazat kell adjak neked kedves utolsó. Talán nem mindig a legújabb a jó... Csak szeretek néha előre gondolkodni és sok esetben ez mindig az előnyömre vált de lehet most nem fog. Mindjárt össze írok ide egy konfigot mondjátok el a véleményeteket hogy jó vagy sem.
2016. márc. 11. 20:05
 18/20 A kérdező kommentje:

Videokártya: MSI N750Ti TF 2GD5/OC Gaming

Proci: Intel Core i5-4690K

Hütő: Cooler Master Seidon 120V ver.2

Alaplap: MSI Z97 GAMING 5

Ram: Kingston 16GB KIT DDR3 2400MHz CL11 HyperX Savage Series

HDD: WD Blue 1000GB 64MB cache

Táp: Cooler Master G650

Ház: Zalman Z3 Plus

2016. márc. 11. 20:46
 19/20 anonim ***** válasza:

Vízhűtésből olcsón jót nem kapsz,akkor inkább egy hatékony léghűtés:

[link]

Tápnak inkább:

[link]

A több rendben van,de mondjuk lapból elég lesz:

[link]

De ha neked az tetszik nyugodtan megveheted,a többi teljesen rendben van.

2016. márc. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Hát igen tudom hogy a tápból is jót érdemes venni mert a gyengébb minőség hajlamos nagyobb áram ingadozásra és nem adja le azt a teljesítményt amit igényel a gép.

Az a vízhűtés amit küldtem az van 1 ismerősömnek és neki azt a a AMD- procit amit egy léghűtés nehezen hűtött le ez probléma mentesen teszi a dolgát. Talán azért is hatékonyabb mert ugye es kifele nyomja a meleget nem pedig a gép házba.

2016. márc. 11. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!