Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen teljesítménybeli...

Milyen teljesítménybeli különbség van a quadro és a többi "GAMER" videókártya között?

Figyelt kérdés
A Quadro kártyát munkára(pl: 3D tervezés) alkalmas míg a másik fele játékra. Mégis miben különbözik a Quadro a többi gamer kártyával szemben?

2016. márc. 10. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
A quadro sosem volt játékra való
2016. márc. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 meszike91 ***** válasza:
Semmi.
2016. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=JvQQXTlRnBo


ők egész jól elmagyarázzák.

2016. márc. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 +1

Most akartam linkelni ezt a videót... :D

2016. márc. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
A quadro nem 3d tervezésre van, hanem renderelésre\szimulációra, soha nem hozta egy felső kategóriás quadro egy felső kategóriás geforce számítási teljesítményét, a sokszoros felárat azért kell kifizetni értük, mert sokkal tartósabbak, egy quadro pöröghet fél évig is 100% on anélkül, hogy elfüstölne, egy geforce meg sanszos, hogy már másfél-két hét után megadná magát.
2016. márc. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#3 fellehetne sorolni oket, nem mindenki tud videozni (vagy eppen akar)
2016. márc. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ismerősöm munkahelyén használnak ilyen kártyákat. Ő valamilyen grafikai 3d-s modellező/tervező, így ők igénylik is a kártyát rendesen. :D
2016. márc. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
51%

Nem alkalmas. Alapvetően lehet rajta játszania van néhány játék amit támogat is, de teljesítményben jelentősen alul marad bármilyen gamer kártya teljesítményéről.


Én egy Quadro K5000-ret és egy Quadro FX 4800-ast használok Visual munkára.


Alapvetően ez a két kártya lehet , hogy még renderelésben is lassabb mint mondjuk egy 1080 Ti. Viszont azonos üzem idő alatt fele annyi hibát vét mint egy sima gamer kártya. Grafikai hibákat nem ejt, és az üzemideje nagyjából örökké és egy nap.


676.000 forint volt a K5000 viszont én nagyon meg vagyok vele elégedve. 3 éve van nálam és egyszerűen imádom használni. Játszani is lehet vele ha valaki nagyon akar, de nem arra való.


Amiben különbözik : Amikor gyártják a sima Nvidia kártyákat azokat a lapokat amik sokkal jobban sikerülnek leveszik a gyártó sorról és felhasználják nVidia Quadro kártyákhoz. Illetve nVidia Quadro mellé csak nVidia Quadro kártyát betenni semmi GeForce magú kártyát nem tűr meg maga mellett.

2018. aug. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!