Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek milyen ez az...

Szerintetek milyen ez az összeállítás? (nem összerakot)

Figyelt kérdés

Játékra kellene. (legújabb játékok nmagas grafikával) Meg programozáshoz: Sima programozás talán unreal engine meg hasonlók illetve talán még 3D-s programozás Informatikusnak tanulok szóval játék mellett erre is használnám a gépet. Meg majd egyetemre ha ott tanulunk komolyabb dolgot.


Alaplap: MSI B150 GAMING M3 alaplap


Processzor: Intel Skylake Core i5-6600K 3.5GHz LGA1151 Processzor


Hűtő: Cooler Master Seidon 120V V2 RL-S12V-24PK-R2


Videókártya: MSI GeForce GTX 970 4GB GDDR5 256bit PCI-E (GTX 970 GAMING 4G) Videokártya


Memória: Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz HX421C14FBK2/16


Tápegység: Thermaltake Smart SE 730W SPS-730M


HDD: Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX


SSD: Kingston SSDNow V300 2.5" 240GB SATA 3 SV300S37A/240G


Ház: Deepcool Kendomen


Ez így kb: 325 000FT Szerintetek megéri illetve jó lesz a modernebb játékokra meg hasonlókra vagy min kéne változtatni benne? Illetve meddig fogja kb vinni a játékokat maxon/highon?



2016. márc. 8. 18:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem rossz ez a config se, de én inkább maradok az enyémnél meg ami pluszt javasoltok hozzá és igen ssd-re csak az oprendszer böngésző skype viber meg egyéb programok kellenek a többi játék meg ilsesmi a hdd-re. ÉS én ugy tudom, hogy egyforma chipset meg márkának kell lenie csak. De msi alaplapra akkor lehetne sli-t tenni? Meg nem biztos ez a zsli, mert akkor lehet majd eladom aztán a 980 ti-nek az árának megvan a negyede vagy a harmada, mert használtan már nem nagyon tudnám eladni 100 fölött. De ez igazából hosszú távú gép lenne, mert talán majd a jövőben fejlesztem újra.
2016. márc. 8. 23:00
 12/17 anonim ***** válasza:

SLI meg CF alapvetően komoly munkagépekre lett kitalálva. Játékra teljesen felesleges. Ha viszont van benned affinitás, hogy több millió ismeretlenes egyenleteket oldjon meg a géped, esetleg több tíz/százezres alkatrészes gépeket törjél szanaszét, akkor kell. Esetleg többórás, 100+ fénytöréses videó lekonvertálása programból filmmé.


Én 3 monitort használok gtx 970nel és eddig minden játék 60 fps-sel futott fullHD-ban drop nélkül, miközben a másik kettőn netezek+ filmezek. 980 Ti nehogy már kevés legyen.


Ha van rá keret, vegyél 980 ti-t, de nem kell sli-be kötni, bőven elég maga a kártya. MSI meg CF támogatottságú, tehát amúgy se menne az SLI (játékra meg felesleges is).


A leírt változtatásokkal (táp, ssd, alaplap, esetleg hűtés) teljesen jó gép lesz.


De mint írtam, nekem 970 mindent futtat gond nélkül.

2016. márc. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Akkor most jó az az alaplap az Msi B150 M3 vagy van annál jobb? És az elég kemény. :D Nem azért akarok sli-t mert egy kártya kevés lenne hanem azért mert ha most vennék egy 970-et késöbb meg egy 980 ti-t akkor már miért ne kössem össze, hogy mégtöbb fps-em legyen én ugy vagyok vele erre értettem. :) Meg akkor az Msi B150 M3 alaplap jó lesz kemény tuningolásra is?
2016. márc. 9. 21:54
 14/17 Lord Hidan ***** válasza:
Látom nem értetted meg egy gtx 970et meg egy gtx 980ti-t nem lehet sli-be kötni
2016. márc. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Ezt mos képletesen mondtam. Megértettem, hogy nem lehet. Csak mondtam, hogy ha lehetne akkor miért ne? Többet érne mint hogy eladnám pár fps-t tuti dobna a gépen. :D
2016. márc. 9. 21:59
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem úgy néz ki, hogy informatikát tanulsz, lehet hogy azt tanulod csak akkor nem jól. :D H110,B150,H170 ezek közül egyik sem tuningra van csak a Z170, azaz MSI csak CF -et támogat, komoly tuning ? B150-es lapban ? Viccelsz ? :D Z170, esetleg egy ASUS Maximus VIII Ranger/Formula/Extreme, ezekben már lehet tuningolni. De ahhoz megint csak kell elég erős léghűtés. Nekem i7-6700K van, ASUS Maximus VIII Ranger Z170 lapban, Seasonic X650-es táppal, meg egy Zalman CNPS14X toronyhűtővel ami nem kicsi,és amikor 4,5Ghz-re húztam már 70 fokon ment a processzor terhelés alatt, ezért vissza vittem 4,4Ghz-re.
2016. júl. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Azért korlátozott a költség és ezért lehet ps4-eg veszek inkább majd késöbb térek vissza egyetemnél erre a témára. :) Amugy hidd el egy informatikus suliban nem azt oktatják, hogy melyik alaplappal lehet processzort húzatni. :D Nagyrészt html meg passcal volt, de ilyeneket nem tanulunk, de bezzeg a cd dvd-röl igen. :D
2016. júl. 20. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!