Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot ajánlanátok?

Milyen laptopot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A közeljövőben (1-2 hónapon belül) szeretnék egy laptopot venni, de annyi félével találkoztam, hogy nem igazán tudok magamtól választani. Azt sem tudom, hogy mely paraméterekre kell odafigyelni, mik a legfontosabbak.


Méret tekintetében a közepeset preferálom, olyan 15,6 coll körülire gondoltam. Felhasználás többnyire mindennapi használatra, internetezés,

filmezés. Még annyit, hogy villamosmérnöki szakon fogok tanulni, ha ez számít valamit. Gondolom, programozni kelleni fog, de ezen kívül nem tudom. Szeretném, ha gyors lenne, gördülékenyen futnának rajta a programok. Jó lenne, ha minél tovább bírná az akkuja egy feltöltéssel. Az sem utolsó, hogy szép képe legyen, és designos legyen, lehetőleg ne túl vastag/nehéz.

Az árban a felső határ olyan 130.000 Ft lesz.



Nézelődtem még az újszerű, alig használt gépek között is, mert ugye ott ugyanazért a pénzért egy jóval magasabb kategóriás gépet kapni. Erről mi a véleményetek?

Érdemes így venni, vagy inkább vegyek vadi újat, üzletből?


A másik dolog: Hallottam olyat, hogy üzleti laptopot kell venni, mert azok jobban össze vannak rakva, és erősebbek. Ez mit takar? És miről ismerni fel az ilyen üzleti gépeket?


Köszönöm előre is a segítséget.



2016. febr. 28. 23:29
 1/2 BM-Striker ***** válasza:

Ennyiért használtat érdemes venni.


Üzleti gépek tervezésénél a megbízhatóság és tartósság a fő szempont. Ez a kategória céges szféra igényeire van szabva, nem feltétlenül aktuális trendeket követi a az eladások növelése céljából.

Üzleti szériák:

Dell Latitude, Precision

HP Proboook, Elitebook, Zbook

Lenovo Thinkpad

Fujitsu Lifebook, Celsius

Acer Travelmate

Asuspro

Toshiba Tecra, Protégé

2016. febr. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 BM-Striker ***** válasza:

[link]


Ez pl, neked több mint elég lenne.


Processor cserélhető 4 magosra, nagy felbontású szép kijelző, nagyon masszív strapabíró kialakítás.

2016. febr. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!