Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » R9 390x crossfire?

R9 390x crossfire?

Figyelt kérdés

Nem terveztem ilyet, mert egy ilyen kártyára is épphogy van pénzem, de azért kíváncsian megkérdezem hogy érdemes-e ilyet csinálni, avagy a crossfire és társai csak a r9 fury/x-hez az sli meg a titanokhoz való-e.

ha megszámoljuk 110-ért ha ügyesek vagyunk lazán beszerzünk egy ilyen kártyát, és akkor a kettő 220-ra jön ki, ami néha olcsóbb mint egy 980ti, de vajon teljesítményben többet tud-e?



#CrossFire #nano #GTX #Titan #r90 #x fury #sli és társai
2016. febr. 23. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
cf-be 4 k-ra jobb lehet az r9 390x 2-3k -ra gtx 980-ti sli. full hd- hoz meg csak gtx 980 ti single.
2016. febr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kompatibilitásban és megbízhatóságban az egy kártyás verzió jobb mint egy SLI/CROSSFIRE rendszer. De erősségben a r9 390X crossfire egy nagyon jó vétel lenne (erre lett kitalálva itt tényleg érvényesül a 8gb és a kártya ereje.)Tehát ha megvan hozzá a táp/alaplap/proci/hely a házban akkor én az r9 390X-et választanám.De vigyázz mivel sok játék nem támogatja a crossfire használatot ami elég elkeserítő de szerintem az r9 390x crossfire jobb vétel lenni mint a GTX 980ti csak a fogyasztás hő termelés driverek supportok ami nem túl jó az amd-nál Tehát ha biztonságra és kompatibilitásra stb arra egy GTX 980ti jobb lenne de ha erőre és gyorsaságra lehet hogy az r9 390x crossfire jobb választás lenne.
2016. febr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
akki meg azt mondja jaj a gtx 970-980 is elég full hd -hoz annak írom, hogy jelen pillanatban igen. de 1-1.5 év múlva már nem lesz az aa++ játék fix 60 fps-hez. már most itt vannak a minimum 2gb vramos gépigények és ezek már nem csak kamuk mint régen túl írták duplájával a minimumot meg a maximumot is.
2016. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha ezt bejátszod, fűtésre már nem kell költened, tápra és áramra annál inkább. Én nem tenném.
2016. febr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2-3 év múlva már egy GTX 980ti sem biztos hogy elég lesz.Ahogy kijön az új széria az fogja fütyülni a gépigényt és az nem lesz kellemes még egy GTX980 ti számára sem.
2016. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ha ki jön az új nv széria akkor lehet lesz 8 meg 16 gigás játékra szánt kártya de mennyiért is ? 200-300 ezerért ??? áram számla ? aki eleve egy húzott i7 procit hajt azt már nem érdekli az áram számla 0-12 be renderrel 12/24 be meg játszik.
2016. febr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Végülis úgy gondoljátok jó vétel lenne? Nem hiszem hogy egyenlőre beruháznék, de elgondolkoztat, mert 4K-t nem biztos hogy kihajtja egyedül szegény. Azért egy táp igényre kíváncsi lennék, mert az nem számoltam bele, de az igaz hogy egy 980ti-nek kevesebb kell mint kettő r9 390x-nek. És itt a pénz amit spóroltunk visszajön, meg persze a számlákon is, de legalább fűteni nem kell. Mondjuk én csak gamer vagyok, renderelés nem a kenyerem, régebben űztem a szakmát.Meg a gép se menne 0-24ben. De félek egy !k-s képernyőt sem hajtana ki nem hogy többet.
2016. febr. 23. 22:15
 8/12 anonim ***** válasza:

Úgy látszik ezerszer kell elmondani, hogy mivel két teljesen különböző architektúrájú családról beszélünk, nem lehet összehasonlítani az adatokat, a memóriát sem. A kártyákat pedig úgy tervezték, hogy az adott memóriát ideálisan kihasználják.

Például GTX780Ti meg R9 290x páros tök jól elvan a mai napig a maguk 3-4GB vramjukkal már 3 éve és elsősorban nem a vram mérete miatt romlik a relatív teljesítményük. Modern kártyák tesztek alapján sorrendben:


R9 390 = GTX970 < R9 390x < R9 Nano = GTX980 < R9 Fury X < GTX980Ti < GTX TitanX


Videokártyával marhára nem éri meg hosszútávra tervezni, mert úgyis romlik az értéke. Vedd azt, ami KELL, és akkor nem tudsz rosszul dönteni.

SLI-ban tudok nyilatkozni, 2db GTX970 hozzávetőlegesen egy GTX980Ti kártyának felel meg, de pont ezért nincs értelme, max bővítés esetén.

CF is hasonló eredményt érhet el, R9 Fury szintnél valamivel jobban teljesítene 2db R9 390x, de csak egy kérdés kérdező: gondolkoztál-e már a tápellátásról és a hőmenedzsmentről 2db R9 390x esetén? Mert elhiheted, hogy nem lesz egyszerű feladat.

2016. febr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsiságból kérdeztem nem vagyok nagy szakértő és még lusta is vagyok utánanézni a dolgoknak :D Nem is szeretnék valószínűleg ilyen kombinációt, volt már egyszer régebbi kártyákkal crossfirem és tapasztaltam a hátrányokat, olyan kártyát vettem ami fullHD-hoz tökéletes, de ha akarok újítani valami nagyobb felbontásra még azt is bírja. Tápból valami arany kategóriás 800-as kellhet neki amúgy gondolom, de ez most csak tipp. A kérdést is csak azért tettem fel hogy remélhetőleg nálam jobban hozzá értő emberektől megtudjak pár infót amit kutakodással is elérhettem volna de valahogy így mégis érdekesebb, hogy ki hogy cáfol rá kire és mire.
2016. febr. 23. 22:28
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát, a tápegységnél sem érdekel senkit, hogy a greenpeace milyen fokozatra értékelte az adott modellt, mert rajtuk és a villanyszámládon kívül senkit nem érdekel, hogy arany hatásfokú. A táp stabilitása számít.


A legjobb, ha vagy beéred az R9 390x kártyával, vagy eladod és veszel helyette egy GTX980Ti-t (esetleg kivárod a pascalt). Tápegységet újítani sem olcsó, főleg, ha az alaplap sem támogatja a CF-t.

2016. febr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!