Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért zúg a tápegység?

Miért zúg a tápegység?

Figyelt kérdés
Érdekes módon ha mozgatom az egeret akkor abbahagyja... Hideg levegőt fúj hátul. A tápegység egy Code gen 300W

2016. febr. 21. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Buliznak az elektronok - még tart a farsang!
2016. febr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezzel sokra mentem mondhatom....
2016. febr. 21. 14:09
 3/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

es mire megyunk a kerdeseddel?


miert zug honab kellene tudnunk? altalaban a venti haldoklasa miatt zug, vagy utana a tap haldoklasa miatt

2016. febr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést, hogy egy olyan oldalon mertem feltenni egy kérdést amelyiken kapok rá választ (már amilyet...)
2016. febr. 21. 14:16
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
mivel a táp egy kis hulladék fajta, valószínűleg lassan meghal.
2016. febr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Cserélj tápot, 95% hogy haldoklik, a maradék 5 százalék az hogy később hal meg és elviszi valamelyik más alkatrészedet.


Milyen konfigot futtatsz vele?

2016. febr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Q9400

HD 6850

6GB RAM

PEGATRON IPA-ELGS

2016. febr. 21. 14:25
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Szia! A táp tényleg nem a legjobb minőségű, ettől független nincs baja a tápodnak.


A sercegő zúgó hangot azért adja, mert egy bizonyos fázisban a gépedben lévő áram és a tápból érkező áram egy frekvenciára kerül, ami interferenciát okoz és ez adja a hangot. Ezek szerint nálad üresjáratban történik ez meg, ezért van az, hogy mikor az egeret mozgatod vagy terheled a gépet abbahagyja. Erről egyébként vannak cikkek a neten, a prohardver-en talán a legeslegjobban van ez a jelenség elmagyarázva. (Nem találtam meg hirtelen sajnos). Ettől független okozhat ez problémát és a táp végéhez vezethet, ami viszi az egész gépet is rossz esetben, tehát érdemes cserélni, ha biztosra akarsz menni. Mindenképp valami márkásabbat vegyél ennél, az FSP és Chieftec márkák nem rossz választások.

2016. febr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pontos választ.
2016. febr. 21. 14:29
 10/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#7 ketlem hogy Codegen 300W idelis lenne hozzs hiszen valoszinu 12V agan a felet nyujtja oszteljesitmenyenek, vagyis allandoan csucsra vannjaratva a tap, még ha mindnleadna akkor is a kb. 200-250W terhelt fogysztas eleg sok lenne egy legesleges leg alja kategorias tapnak


prohardver.hu n tudsz ajanlott TIPUS okat keresni


normalis tapbol boven eleg lenne egy 350 es es 300 as is megfelelo lenne, csak a kicsik ritakak


hasznaltannis kereshetsz gepedhez, ha nincs kb. 10ezred ujra


be quiet! System Power 8 400

Enermax MaxPro 400


ezek pl. halkak lenenenek ha normalisan tud szelozni hazad, es a legolcsobbak

2016. febr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!