Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenovo vagy HP a megbízhatóbb,...

Lenovo vagy HP a megbízhatóbb, tartósabb laptop?

Figyelt kérdés

2 éve vettem újonnan egy Lenovo Z500-as laptopot! Nagyon szeretem a mai napig! Közel 10-12 órát dolgozom rajta szinte minden nap és még semmi baja nem volt! Teljesítményéhez képest nem terhelem, pár MS Word és Excel ablak valamint néhány Chrome lap van folyamatosan megnyitva. Ám barátom most el akarja adni a HP ProBook 470 G2 típúsú laptopját ami 1 éves. Nagyon megtetszett, mert 15,6 helyett 17,3 inches, van benne SSD (biztos gyors, de ettől külön félek) és fejlettebb Intel processzor van benne. Le váltsam a laptopom, mert a HP tartósabb vagy egyformán tartósak és váltsak mert a HP újabb vagy a Lenovo tartósabb és ne váltsak?

Mindkettő Intel Core i5 processzoros, 8GB Rammal, 1TB HDD-vel (a HP-ban 240GB-os Kingston SSD is van). Mindkettőben van videokártya, de azt nem használom úgysem.



2016. febr. 19. 13:56
 1/4 BM-Striker ***** válasza:

Emiatt nem érdemes váltani ha meg vagy elégedve a mosatni gépeddel, és 35w-os i5 a Z500-ben erősebb, mint a 15w-os i5 a Probook-ban.


SSD-t ér több RAM-ot a mostaniba is rakhatsz.

2016. febr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Honnan tudod, hogy pontosan milyen proci van a Lenovoban és milyen a HP-ban?

Amúgy enyémben 3230M van és amit vennék abban 5200U van, cpuboss.com szerint erősebb és takarékosabb az újabb. Mindkettőben 8GB ram van.

2016. febr. 19. 15:51
 3/4 BM-Striker ***** válasza:

Cpuboss semmit sem ér.


A TDP osztályokat tudtam csak, de Ivy és Brodwell között nem volt akkora IPC javulás hogy egy 15w-os i5 beelőzzön egy 35W-os i5-öt.


Max az akkuidő valamivel jobb lenne, de neked nem igazán származna gyakorlati előnyöd a cseréből.


A mostaniban is cserélhető processor erősebbre és rakható be plusz háttértár.


Hacsak nem minimális ráfizetéssel meg tudod oldani a cserét, nem éri meg.

2016. febr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az enyémet el tudom adni annyiért amennyiért a másikat venném így anyagilag nem számít. Csak ki tudja meddig jó ez így 2 évesen illetve HP-hoz még nem volt szerencsém, hogy az meddig lesz jó. És tudom, hogy lehet az enyémet módosítani, de ahhoz nincs kedvem, nem tudnám eladni a régi processzort, stb. macerás. Csak azért cserélem le, mert újabb, korszerűbb és van benne SSD. Ha nem visszalépés sem a hardver teljesítménye, sem a márka minősége, hanem minimum szinten van már akkor megéri, ha jobb akkor az tiszta haszon.
2016. febr. 19. 18:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!