Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core i5-2410M CPU @...

Intel Core i5-2410M CPU @ 2.30GHz upgrade?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Toshiba Qosmio F750-10Z laptopban van a címben írt proci. Ezt kellene lecserélni valami komolyabbra, hogy a kölök tudjon GTA 5-tel játszani :)

A játéknál a minimál követelmény Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz


Nem igazán értek hozzá, de azt láttam a neten, hogy más a foglalatuk, így a sima csere gondolom nem megy. A kérdés az lenne, hogy van-e lehetőség cserére, illetve ha a jelzett típus nem passzol, akkor milyen a gépbe illő CPU-t kellene vennem ahhoz, hogy a nyomorult játék elinduljon vele?


Köszönöm.



2016. febr. 11. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt GTA V nem a proci miatt nem megy, a videokártya lesz gyenge. Cserélni nem tudod.

Másrészt ez nem úgy megy hogy random kiválasztok egy processzort és belerakom a gépbe. Még a bele valóakat sem lehet általában belerakni, mivel ezek sokszor forrasztott cuccok.

G.

2016. febr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A youtube alapján 1280-on elfut a gpu-n:

https://www.youtube.com/watch?v=BZPheMAYguk

(1 giga a gpu, 4 b a ram, meleltte egy i5 2,3-as volt a tesztben)


Szóval a szűk keresztmetszet a futtatáshoz itt tényleg a q6600 lesz.

Bár ebben a videóban meg a cpu is elvitte:

https://www.youtube.com/watch?v=cBDnJfpl7Fo


:D


Na, kedves kérdező. Amikor megpróbáljátok elindítani, mi a hiba? El sem indul? Szaggat? Vagy még nincs megvéve/letöltve?

2016. febr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sector, szerintem a laposban lesz az i5 és a kedves júzer ezt akarja Quad-ra cserélni.

G.

2016. febr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
óó.. értem, elnéztem. Viszont a videóban akkor ezen futtatták
2016. febr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de a megoldást sajnos még nem látom. Új gépet ezért nem vennék, van már néhány itthon.


A GTA V eredeti, karira kapta a gyerek és most nagyon szomorú, hogy nem megy az itthoni legerősebb gépen sem :(

Tudom, vásárlás előtt utána kellett volna nézni...


A videokártya NVIDIA GeForce GT 540M, erre nem panaszkodott a játék, csak a procit reklamálta. De ezt most nem tudom szó szerint idézni, mert telepített egy frissítést és azóta egyszerűen csak egy "Grand Theft Auto V működése leállt" hibaüzenettel eldobja magát a bevezető intro után. Utána felkínál egy safe mode-ot is, de az eredmény ugyanaz.


A GTA indítás után

2016. febr. 12. 12:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen Windows van a gépen?
2016. febr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
8.1 és ha az számít, nincs még aktiválva :)
2016. febr. 12. 22:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerezz egy aktiváló progit, aztán frissíts win 10-re és egyből legális lesz a korábban nem legális kódod.

Aztán a windows frissítéseket szedd le. Szerintem az fog hiányozni.

2016. febr. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utánanézek, köszi.
2016. febr. 13. 08:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!