Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor csere után display...

Processzor csere után display driver crash, mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Üdv!

A problémám:

Gigbyte f2a88xm ds2 rev3.0 alaplapom van egy Athlon x4 740 processzorral. Ezt frissítettem egy x4 860k processzorra, ekkor kezdődtek a rejtélyes hibák:

Folyamatosan ezt az üzenetet kapom windowsban ablakmozgatásnál is: Display driver crashed then recovered.


Tiszta újratelepítés után is. (win 10 pro)


Gyanakodtam a 450-es corsair tápomra, ezért vettem egy 750wattos Gold cert-es tápot, de a hiba még így is fent áll...


Próbáltam ramokat is cserélgetni, de semmi változás.

A régi procival viszont beton stabil a rendszer.


Egy különlegesség, hogy ha frissítem a bios-t beta biosra, akkor nem crashel, csak akadozik az ablakmozgatás és a rendszer is lassúcskának tűnik.


Ötletetek esetleg? :)

Már csak az alaplap vagy a proci lehet hibás szerintem... de az alaplap mivel másik procival tökéletesen megy, lehet hogy még sem annyira kompatibilis ezzel az új fm2+-os procival?


(F70 biostól (ez van jelenleg is) támogatja az alaplap ezt a procit, a béta bios amit próbáltam az F8c)



2016. febr. 6. 10:15
 1/1 MGéza ***** válasza:
Csak ez a 2 bios támogatja? Be kéne lépni bootkor a BIOS-ba is, megnézni, meggyőződni róla minden helyesen van-e beállítva az új procihoz. Gondolok itt a ref fsb, szorzó, fesz értékekre.
2016. febr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!