Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb tápegység?

Melyik a jobb tápegység?

Figyelt kérdés

[link]


Ebből a 400-as vagy


[link]


A Maxpro halkabb, egy 12 V-os ága van és van benne

Japán kondenzátor.


A Be quiet-nek osztott 12 V-os ága van.


Azt nem tudom hogy melyiknek milyen bele van.


Gigabyte R9 380 4GB DDR5 GV-R938G1 GAMING-4GD meg

i5 4460 lesz ezek mellé.


Sokat számít hogy milyen a 12 V-os ág?


Másik tápot ne ajánljatok csak ha pcx-en ezekkel egy árba van.



2016. febr. 2. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
A be quiet!megbízhatóbb!
2016. febr. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lord Hidan ***** válasza:
Mennyibe kerülnek? pcx-en nem találom iponon 16k a be quiet pcx-en van 15ért corsair cx 430 az is jó
2016. febr. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14,500 Ft a Pcxen (a körül)
2016. febr. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Az enermax CWT-s, a be quiet pedig HEC-es belű.

2016. febr. 2. 23:32
 5/6 anonim ***** válasza:

System Power 100% terhelésnél lényegesen hangosabb, a többinél enyhén halkabb. Ezzel szemben a System Power 8 modernebb (teljesen friss), 384W leadására képes 400W ágon, míg a MaxPro 360W-nál megáll, ezért az a bizonyos 100% egy kicsit messzebb van, így a kép árnyaltabb, nem lehet kijelenteni feltétlenül, hogy az Enermax modellje halkabb, sőt. Ráadásul a gyártók azt írnak a specifikációhoz, amit akarnak, emiatt ezt is teszteken kellene összehasonlítani.

Az osztottágasdi marketingdumát el kéne felejteni, legtöbbször az extra OCP védelmivonal rengetegszer többet ér, a modern tápok pedig eléggé ki vannak egyensúlyozva ahhoz, hogy ne származzon több 12 ágból probléma. Ezt egyébként meg lehet figyelni, hogy a legnívósabb modellek is (például BQ, FSP, Corsair, Antec stb gyártóktól) mind sokágasak, nem véletlenül.

Aztán még azt kell tudni a BQ-ról, hogy mindent kicseréltek a HEC belsős modellekből, amit lehetett, emiatt a beskatulyázásnak nincs létjogosultsága, ahogy a Pure Powernél a HEC belsős modellek a teszteken valójában jobban teljesítettek, mint az FSP belsősök. Sőt, igazából az FSP a belépőszinten siralmasan teljesít, ezért igazából nem nagyon lehet összehasonlítani ezt a kettőt, belső alapján. Ezekből lehet következtetni arra, hogy a System Power is fejlődött az újabb szériával. Teszteket kell nézni.


Igazából mindkét gyártó megbízható, emiatt egyikkel sem jársz rosszul. Én a BQ-t választanám a modernebb felépítése miatt (meg mert amiatt, mert én láttam a korábbi Pure HEC teszteket és az teljes mértékben elég ahhoz, hogy ne legyünk babonásak). De ha biztosra akarsz menni, akkor az Enermax is oké szint.

2016. febr. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

BQT S7 450 t vennem ha hozzatudsz jutni

bar hozzajutas szintjen hatalmas valasztek lenne

de

1. hasznalt piacnaknis szoba kell jonnie

2. kulfoldinpiacnaknis szoba kell jonnie

3. hosszu ideig kell hazai ujonan arusitott piacon keresgelni


amugy nem tudom mit akarsz halksaggal hiszen

1. gephazad tele lesz ventivel

2. gigabyte hangos lesz valoszinu terhelesen

ebbol a szempontbol tapbol nem kell extra halk tipus, MaxPro nem azert halk mert szupi a ventije hanem ventivezerlese van

be quiet ek nek viszont nev kotelez alapon hangtalanak KELL lennie

persze enermax nak is volt es van premium ventis tapja de jo dragaknes ritkak

2016. febr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!