Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik az alábbi Asus videoká...

Létezik az alábbi Asus videokártya konfig?

Figyelt kérdés
Sehol nem találok ilyen vidikártyát: ASUS nVidia GDDR5 - 4GB-os, DX12-es, 8 pines, 2 ventillátoros hűtés és legalább 1 HDMI kábel. Előre köszönöm a segítséget a rejtély megoldójának.

2016. febr. 1. 21:42
 1/9 |Orfeusz| ***** válasza:

A GDDR5, a 8 pin és a 2 ventillátor és a HDMI (sőt, a DisplayPort és a DVI-I is, amik HDMI-ekvivalensek) adott szinte az összes játékos kártyán. A 4GB VRAM meg fel van tüntetve mindenhol.

A GTX750 4GB pl megfelel minden kritériumodnak - bár a VRAM nem lesz kihasználva.

2016. febr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Trevor. ***** válasza:
GTX 960/770/970/980.
2016. febr. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

8pin miert szamit kerdezo? ha csak 1 8pin es kell arra figyelned kell (hogy mellette ne legyen megegy 6/8pin is)


#2 +1 elvarasodnak (4GB) azok kozul kell keresgelned

2016. febr. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kifejtem, miért akarok ilyen vidikártyát:

- Asus, mert Asus alaplapot is választottam, így számomra ez egyértelmű.

- nVidia, mert intel gépet teszek össze, nem AMD-t.

- 4GB, ez igazán nem lényeg, lehet 2GB is, pusztán a jobbra hajtok.

- 8 pines, mert olyan tápot találtam, amiben 2db 8 pines csati van (nincs 6 pines), bár itt megakad a tudásom - úgy hiszem, ha 8 pines a táp csati, 8 pines kártya illik hozzá, javítsatok ki.

- 2 ventillátor, hogy a hűtéssel ne legyen probléma.

- 1 HDMI kábel csati, hogy összeköthessem a tv-vel.

Bocsánatot kérek, ha kissé szeleburdi a kérdésem, most néztem utána a témának, laikus vagyok.

Ha lehet, a linkeléseket szívesen fogadom. :)

2016. febr. 2. 18:14
 5/9 Trevor. ***** válasza:

Nekem is Asus alaplapom van, Asus videokártyával, szóval megértem az álláspontod, jó párosítás ez így.


A táp esetében a 8 pin és a 6+2 pin ugyanaz, csak utóbbi esetben az a +2 pin nincs egyben a másik 6-al, a videokártyába a 6-os mellé kell dugni.


Sokat segítene az ajánlásban, ha leírnád, hogy milyen gépbe, milyen felbontáson használnád, használt kártya is szóba jöhet vagy csak új és legfőképpen hogy mire használnád a videokártyát (gondolom játék, de azért megkérdezem) és mennyi pénzed lenne rá. Ezen információk hiányában jóformán csak annyit lehet leírni, hogy mely kártyák felelnek meg az előbb említett kritériumoknak, többet nem.

2016. febr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
50e-t áldoznék rá, de az már a nagyon max! Egy mai erős gépet akarok összerakni, amibe nem szükséges belenyúlni 2 év után sem. Szeretném, ha elvinné az újabb játékokat. A teljes gépet most teszem össze, szinte minden vadonat új lesz. Kiuntam a laptopból. :) Eddig az alaplap egy asus z97-p, a proci egy intel i5 4460,fsp 500w hexa+ táp (+ 8gb ram, 120 ssd, 1tb vinyó). Szerelem, rakom, olvasgatok utánna folyton. + Segítség tőletek, amit köszönök. :)
2016. febr. 2. 19:12
 7/9 Trevor. ***** válasza:

4GB VRAM-al ilyen árban csak GTX 750 Ti van, az nem éri meg. Nála jóval erősebb a GTX 950, Asus hűtéssel:

[link]

2016. febr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 Hexa+ 500 on 2db 6+2pin van


ritka az olyan tap amin 8pin pcie van

ez akkor lehet ha

1. modularis es van hozza 3 fele 6, 6+2, 8 is

2. nagyon "nagy" fix (netan regebbi) tap es igy 6 es 8 pin is ra van szerelve

3. valojaban azok CPU 8pin ek, szinten "nagyon nagy" tapokon ezeket nemszabad keverni a vga csatikal

hexa+ 500 on is van ilyen 4+4 es cpu tapcsati


GTX950 legyen ennyiert #7 +1

2016. febr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ez a 950-es! Megfogadom a tanácsot. :) Köszönöm szépen.
2016. febr. 3. 11:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!