Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek az R9...

Mi a véleményetek az R9 390-es kártyáról? Megéri az a 8GB VRAM? Jobb mint a GTX 970? Kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés
2016. febr. 1. 12:24
 1/8 Lord Hidan ***** válasza:

Nyers erőben a 390 jobb jól jön a 8gb vram 4k-ba jobban ajánlott de viszont sokat fogyaszt

970 minden nvidia támogatású fullhd-ra egyik legjobb kártya kis fogyasztás nem melegszik de viszont csak 3,5vram

Nagyjából egyszint mindenki azt veszi amelyik neki tetszik én az r9 390et venném

De van itt olyan kolléga akinek mind2 van legalábbis neki +a testvérének a másik

2016. febr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én vagyok a kollega akinek van / volt a háztartásban mind a kettő. :)

Most már én is leváltottam a 390-et egy msi gtx 970-re , egyszerűen nekem fontosabb a jobb szoftveres támogatás , kissebb fogyasztás.

Nagyon jó kártya a 390 de nekem a sok driverekkel való szívás nem éri meg a +4gb vramot.

Azt vedd amelyik neked szimpatikusabb és, hogy számodra mik a fontosabbak egy vga-ban.

Full hd-ban egy kategória.

2016. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

egyre frisebb teszteken nagyon kezdi legyurni a 970 t, nem igazan tudom ezt hova tenni


ahozkepest hogy sok elotte (par honappal) levo teszten meg 970 volt folenyben


mindenesetre az amd most még keves ahoz hogy nvidia fanatizmusom megingassa, es ahogy a zsigereimben erzem ezen a kovetkezo szeriak sem fognak valtozatatni :/

nem mintha ez baj lenne :D csak nvidia nehogy elrontson valamit mert akkor sirni fogok

2016. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is egy MSI GTX970 Gaming kártyám van, sokan azt mondják, hogy jobban teljesít Full Hd felbontásig mint a 390. Nekem összehasonlítási alapom nincs, de azt elmondhatom, hogy nagyon jó kis kártya, klasszisokkal jobb a szoftveres támogatása mint a AMD-nek, kevesebbet eszik, ergó kevesebb hőt is termel (bár ez nem biztos)!

Amúgy 4gb vram van rajt, nem 3.5, de a 4gb-ból 3.5gb az amit teljes sebességen elér, 512mb-ot viszont lassabban ér el. Ezt egy okos memóriakezelési megoldással hidalták át, úgy rendezi az adatokat, hogy a fontossak, legtöbbször használatban lévők a gyorselérésű memóriában tárolodnak, a a keveset használt adatok pedig a lassabb elérésű memóriából töltődnek be.

A gyakorlatban az osztott vram probléma nem érzékelhető (van olyan játék ahol 3.78gb memóriát töltött be, és semmi lagg, vagy lassúlás)!

Hogy melyik a jobb? Azt eddig senki nem tudta eldönteni, valószínűleg egyik sem jobb a másiknál! Én MSI GTX970 Gaming kártyát ajánlom Full Hd felbontásig!

2016. febr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4 mindenkepp tobb hot is termel de az a kb. 50-100W plusz ho a gyakorlatban nem tul sokat szamit, azert mindket kartyanak jol szelozo haz kell(ene)


teszteken nagyon komoly reszetes monitorozo programmal figyelik a valtozasokat, te s gyakorlatban lehet nem veszed eszre (es ezert nincs is jelentosege ott ahol még magas marad az fps es folyamatos a jatek) de vannak valtozasok ha tul lep 3,5 on, meg mas vga knal is meglatni a kulonbseget ha egyik vga n tobb a vram...


persze ezek inkabb csak "elmeleti" dolgok, hiszen hiaba nyujt eszrevehetetlen hajszalal stabilabb jatekmenetet ettol még kesobbi jatekokhoz nem lesz jobb (csak mert egyiken tobb a vram, most barmely vga ra vonatkoztatva nem a kerdesbeliekre) mert gpu limit mindeg elobb van barmilyen beallitason mint vram limit, az csak utana kovetkezik, vagy olyan helyzetben ahol a vram is ugyan olyan fontos mint gpu, hatalmas felbontasokon (vagy nagyfelbontasu texturak hasznalatakor, magas elsimitaskor...)

2016. febr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy ilyen teszteken kimutatható a "vram probléma", Én azt írtam, hogy a gyakorlatban nem tapasztalható mint átlagfelhasználónak!

A 390 8gb vram-mal kapcsolatban pedig a SZEMÉLYES VÉLEMÉNYEM az, hogy a 390 szerintem nem tudja kihasználni (ahhoz nem elég erős a gpu), viszont a 390x-en már megéri a 8gb, az már valószínűleg kihasználja 4k-ban.

2016. febr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 8GB vram CrossFireX miatt van rajtuk csak ezt nem fogjak fel sokan hogy 390/390X azert lenne hogy 2db ot vegyenek belole es legalabb WQHD felbontasra hasznaljak,

mar a megjelenesekor hiaba mondtuk hogy erre "valok" nem fogadtak el mivel "jo FHD re is"


igaz hogy ez a celkozonseg szuk: akinek nagyfelbontasra kell (magas fps es reszelteseg mellett maradva) mivel nem olcso mulatsag

2016. febr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 +1

Crossfire-hoz tökéletes az R9 390/390x de egy gpu-s rendszerbe mindenképpen gtx970-et választanék Full hd-ra (ahogy ezt is tettem, és nem csalódtam)!

2016. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!