Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A DVD írómmal vagy a programom...

A DVD írómmal vagy a programommal van a hiba?

Figyelt kérdés

Egy éve vettük a DVD írót a gépbe, az előzővel már filmet sem tudtunk nézni, nem hogy lemezre írni.

Most ez kezdte el a szemétkezést. Filmet tudok nézni vele, de ha CDt/DVDt akarok írni, elkezdi írni a lemezt, aztán meg valahány százalék ráírás után kiírja, hogy ilyen hiba meg olyan hiba. CD lemezzel is és DVDvel is.

Persze a lemez is használhatatlan lesz utána. Megnézni meghallgatni nem tudom, újraírni meg ugyancsak nem. Bár még újraírható lemezzel nem próbálkoztam.


Látatlanban egy sz.g.technikus azt mondta, hogy valószínűleg az író programmal lehet a baj.


Van valakinek személyes tapasztalata, vagy jár valaki hasonló cipőben?


L18



Mitől mehet tönkre egy író? Megöregszik, beporosodik, felmelegszik? Az befolyásolhatja, ha sokat megy folyamatosan a sz.g.


/Nero író programok vannak telepítve a gépemen/


2010. márc. 28. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem is ez a fele baja van


en is varok valaszt a kerdesre

2010. márc. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Maxell lemezeket nem tudott írni nekem sok íróm, azok selejtek, egyébként tölt se egy másik programot és meglátod az e a baj, meg mikor kiír valamit akkor meg kéne nézni és megérteni mit ír ki hibának
2010. márc. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bp1985 ***** válasza:
Nekem volt egy LG, elég sok lemezt megírtam vele 1 év alatt, kb 2500-3000 db, hiba nélkül megy jelen pillanatban apám gépébe. Nekem mosz Asus van, ez is hiba nélkül megy. Rontani egyszer sem rontott. Portól is meghülyülhet, de az is lehet, hogy ennyit bírt. Mindenből van jó/rossz széria. Az íróról egy pontos típust lehet tudni?
2010. márc. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Dvd írót távolítsd el és telepítsd újra! (eszközkezelő)

Nérót szintén, de érdemes kipróbálni másik író prg-t, pl AshampooFree-t!

Próbálj másik márkájú lemezt!

2010. márc. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem spec vagy 5db lemezt baszott el a gép amikor rájöttem, hogy:

1 Nincs takarítva a registry

2 Vírus is van rajta

3 Lehet nem 18x kellene DVD-t írni(nem rontottam el tényleg ennyit tud)


Levettem a sebességet 8x-ra és hiba nélkül írta a lemezeket...


Mi a tanulság?

Minél kisebb a gép teljesítménye és minél gyorsabban írod a lemezt annál nagyobb a hibaráta.

Szerintem próbáld meg kiírni a lemezt 2x-esen és ha működik akkor a géppel van baj...

Vagy próbáld ki az írót egy másik gépben.

2010. márc. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bp1985 ***** válasza:
előzőnek: 18x-osan te mit akartál írni? Max képet, vagy mp3-at. Filmet én minden esetben 4-esen írom, (dvd minőség), divixet is max 8x-osan. Meg dokumentumokat lehet még maxon írni.
2010. márc. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
talán a program nem kompatibilis az íróddal, vagy csak béta verzió ami általában sz.r. telepíts másik programot
2010. okt. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!