Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen számítógép tápot vegyek?

Milyen számítógép tápot vegyek?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy Corsait TX850 van benne de elöregedett már lassan 8 éves milyen tápot érdemes most venni ami megbízható? 700-750w-os elég lenne.
2016. jan. 30. 16:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Prohardver szerint ezek az ajánlott tápok innen nyugodtan választhatsz

2016. jan. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Hűha, bika gép, elismerésem :D Egyébként az előzőkkel egyet értek, ha tényleg kilátásban van egy második VGA, akkor 700W fölött sem árt nézelődni. EVGA Supernova széria sem rossz.
2016. jan. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Trevor. ***** válasza:
100%

Corsair nem gyárt elektronikát a tápjaihoz, csak mástól veszi. Kis keresgélés után kiderítettem, hogy CWT beles a TX850-ed. Illetve ezek szerint jól bírta az a Noname Onghua venti, amiről még sosem hallottam: [link]


Szóval amire ki akartam lyukadni, hogy érdemesebb pl. egy Seasonic tápot venni, mint Corsairt. Úgyanis az SS saját elektronikát használ és jobb minőségű is. Ha telik rá, akkor érdemes lehet egy ilyet venni:

[link]

Ezzel 10 évig nem hiszem, hogy gondod lenne.


Vagy ezek közül valamelyik, az utóbbi (M12) moduláris kábelezésű:

[link]

[link]


Illetve most CES-en mutatták be a Seasonic Prime sorozatot, valószínűleg idén jelenik meg, a következőkkel bír:

-45%-os terhelés alatt hangtalan (nem indul el a ventilátor)

-0,5%-on belüli tűrés a 12 voltos ágon

-10 év garancia

Meg valószínűleg csúcsminőségű japán kondenzátorok meg egyéb "apróságok": [link]

2016. jan. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

tipus fuggvennye, foszeria alapjan Corsair bol HX, AX tapok kozul erdemes konfigor ala valogatni de RM is megfelel

650 korulinek el kell birnia 2x SLI t komolyabb tuning melett is


szoval a penzt megjobban a mibosegre is szanhatod, ha lehet még feljebb menni, netan megvarod az a SS Titanium szeriat ami gondolom nem arany hanem gyemant aron fog menni...

2016. jan. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

amugy mi oregedett el benne? mert ha csak a venti azt olcson lehet cserelni


nem nem azt mondom hogy tartsd meg uj gephez :D de jo aron elehet paszolni ha csak az a gond vele es kicsereled,hozzaertok akar kicserelik benne kondikat is vagy akit még kell... vagyis magyarul felujitsak a tapot

2016. jan. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Igen pont azt hallottam hogy 5-6 év és kiszáradnak a kondik nem akarom hogy elszólják magukat. Nem tudom hol újítanak fel tápokat és azt se mennyire megbízható és tartós ez a dolog inkább veszek egy ujjat.
2016. jan. 30. 19:31
 17/19 Trevor. ***** válasza:
Helyet én sem tudok, de ha valamilyen szinten értesz hozzá és kellően utánaolvasol a dolognak, akkor akár te is kicserélheted a kondenzátorokat. Csak legyen azonos tulajdonságú, illetve lehetőleg valami minőségi japán kondi. Persze örök életű ettől sem lesz a táp, az elektronika elkopik és ha pl. a NYÁK-on valami bemondja az unalmast, akkor muszáj lesz tápot cserélni. De ha kiszáradnának vagy púposodnának a kondik, akkor azok cseréje még jó pár évvel meg tudja toldani a táp élettartamát.
2016. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Értem köszi a választ holnap meg is nézem milyen állapotban vannak a kondik
2016. jan. 30. 22:36
 19/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

direkt irtam hogy azert ujitsd fel hogy jo aron eladhasd :D


nem tudom konkretan mi a gondod vele, de persze igy is arulhatod, csak akkor erdemes megemliteni hany eves es mi a problemaja


hardverapro.hu n biztos lesz aki megveszi felujitasra


felujitottan meg ilyen tap 15 korul minimum elmehet szerintem

felujitasra meg 5ezret se kell szanni foleg ha magad csinalod :P


no de mindegy ha nem bajlodsz vele, veszel egy uj tapot es kesz, ez meg elmegy ahogy megy


Szia

2016. jan. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!