Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jelenleg,120. 000 Ft környékén...

Jelenleg,120. 000 Ft környékén milyen gamer konfigot lehetne összerakni?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek megígértem, hogy segítek összerakni egy gépet. Abba nem igazán gondoltam bele, hogy 3 éve semmit sem törődtem a számítógép ipar fejlődésével és el sem tudok indulni.

Szóval a segítségeteket szeretném kérni. 120 fölé lehet menni de ne sokkal (20-30e). A srác egyáltalán nem márkahű.

Ezekre lenne szükségem:

Proci (legalább 4 mag)

Táp

Videókártya (legalább 2GHz, HD)

Alaplap

Winyó (1 Tera)

Memória (8 giga)

Ház


Tudom hogy ez még mindig egy utálatos kérés/kérdés, pont ezért előre is köszönöm a segítséget.


2016. jan. 26. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:

ASrock B85M Pro3


Intel Core i3 4170


Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR3 1866MHz (még mindig ugyan annyiba kerül mint az 1600-as RAM)


Gigabyte GTX 960 2GB


WesternDigital WD10EZEX


Thermaltake Hamburg 530


Raijintek Arcadia fekete ház


Ez így 162,486 Ft


Én a helyében még bele tuszmákolnám a zsebembe azt a plusz 12 ezret, mert manapság már egy ilyen gép minimum kell.

2016. jan. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2GHz vagy 2GB? És ez miért olyan fontos?


Hát, tényleg le vagy maradva, de nem 3 évvel, hanem 13-al. Ma már az esetek túlnyomó többségében nem a magok száma az, ami befolyásolja a processzor teljesítményét - hanem az architektúra és nem a videokártya órajele a mérvadó, hanem szintén az adott chipset.

Például a i7-6567U egy combos 2 magos processzor, amit 200+ ezres laptopokba raknak, illetve a GTX Titan X alapórajele csak 1,8GHz, viszont a kártya önmagában 300 ezer Ft.


Sokkal jobban befolyásolja a döntést az, hogy pontosan milyen felhasználásra lesz.

2016. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!