Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a kencefice jó lenne...

Ez a kencefice jó lenne ezüst/szilikonpaszta helyettesítésre a processzor hűtés szempontjából?

Figyelt kérdés
Van a nővéremnek egy avon naturals body kézkrémje és ez jó lenne az ezüstpaszta helyettesítésére? vagy milyen kézkrém lenne jó még, az aloaverás kézkrémről hallottam, hogy jó (csak az nincs...).
2010. márc. 27. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
habár a kézkrém is vezeti a hőt, de minden bizonnyal az áramot is. És ez könnyebben is folyna le. És ha lefolyik a proci lábaira pl, akkor bizony zárlatot okoz és hazavágja. Úgyhogy ajánlon, hogy vegyél erre a célra kitalált hővezető pasztát! :)
2010. márc. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szederlekvar.

(Az ezustpaszta is vezeti a aramot...) :)

2010. márc. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hovezeto lapkat vegyel inkabb! GPU-mra az lett rakva "takony" helyett, hidegebb a cucc.


19/F

2010. márc. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Paszta-lapka között nem igen sok külömbség van. Mind2 ugyan abból készül. Valszeg azért lett hűvösebb mert régi pasztád már elhasználódott. Egyébként meg jó rá a krém csak vezeti az áramot. Én mikor muszály volt 2 napig fenistil gélt használtam :D Kipróbálhatod de csak óvatosan keveset tegyél rá. Am meg paszta pár száz Ft.
2010. márc. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet, erre nem gondoltam :D Na mindegy, lenyeg az, hogy szerintem olyan cuccot vegyen a kerdezo, ami arra van kitalalva.
2010. márc. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint az lenne a legjobb, hogy inkább ne kókányoljak, hanem vegyek pasztát.

Ezt számítógép boltokba lehet kapni?

2010. márc. 28. 13:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Van egy kis gond a kézkrémekel!

A kézkrémek általában a test hőmérséklete környékén(36c°)elolvadnak hogy fel tudjanak szívódni a bőrbe!A másik gond hogy ezek a krémek általában víz alapúak,tehát vezetik az elektromosságot,és mivel olvad ráfolyhat a proci lábaira!Hidd el nagyon csúnya allergiás reakcíót vált majd ki a processzornál ha kifolyik!:)

2010. márc. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nemazert, de "rafolyhat a proci labara"... Lattatok mostanaban modern cpu-t? Arrol elegge nehezen folyik barmi is a labara -_-! (Na persze, ha esznelkul osszekeni valaki vastagon...)

Kenceficekrol meg csak annyit, hogy az, hogy elege alacsony homersekleten csepfolyosodnak, meg jo is, ugyanis ugy jobban kitoltik a "légrést" ami szigetelne a cpu es a huto kozott, es emiatt nem jo a hutes.

Persze nem baj ha normalis huvezeto pasztat hasznal az ember, de amugy van, aminek rosszabb a hatasfoka, mint a kenceficeknek. (Raadasul osszeragassza a hutot es a procit, es nem lehet rendesen szetvalasztani oket...)

2010. márc. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a hővezető paszta nem ragaszt össze semmit, és nem vezeti az áramot sem, csak a hőt. Biztonságos és erre van kitalálva...
2010. márc. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Oké akkor veszek valami erre kitalált cuccot!:)

Drágák ezek, és mennyit adnak belőle?

2010. márc. 29. 17:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!