Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus Z97M-PLUS alaplap vagy...

Asus Z97M-PLUS alaplap vagy Asrock Fatal1ty Z97 Killer alaplap?

Figyelt kérdés
Nem tudok választani a kettő közül. Minden szempont érdekkel.(felhasználási terület : grafikai munkák/rendrelés/videó vágás/photoshop)

2016. jan. 22. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen proci alá?
2016. jan. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
i7-4790
2016. jan. 22. 13:05
 3/6 anonim ***** válasza:
sima 4790 alá kicsit pénzkidobás a tuning alaplap, de te tudod. Én mondjuk asus-t választanám, mert ASRocknál volt szerencsém 2x a BIOShoz, annyi elég volt, hogy nemet mondjak rá.
2016. jan. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

SLI/Crossfire natív támogatás miatt is eshet a választás Z-re.


Semmi gáz az AsRock lapokkal, ha ez érdekel. Jó az anyaguk is jónéhány éve, igazán, nem is lehet már olyan alaplapot kapni, ami ne lenne frankó. Azonos árért az AsRock többet szokott adni, és valahogy jobban eltalálják, mit szeretnél. Az Asus pedig inkább a túlméretezett tápellátás miatt lehet jobb választás, de akkor tényleg tuning miatt, K-s procihoz. Kizárólag a hátlapi és alaplapi csatlakozókat nézném.


Az igazsághoz persze hozzátartozik, hogy az AsRock biosa valami rendkívül csúnya beállítófelületet kap, az Asusé pedig szerintem a legszebb. Ha ez is nyom valamit a latban (bár tuning nélkül még csak nem is nagyon nézegeti az ember), akkor esetleg megérhet több pénzt itt-ott szemmel látható gyártói spórolás mellett is (khm, chipset hűtő).

2016. jan. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem Asrock Z97 Pro4 alaplapom van, de nagyon szép a BIOS-a.
2016. jan. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ú, megkövetlek, tényleg vagesz. Pont a kilencvenakárhanyasokat nem néztem még, milyenek. Előző szériák egész drága modelljeinél is a ronda nagy pixelboglya ikonok egy sorban felül, és alatta no csicsa szöveges olckúl beállítások voltak, legszívesebben kifejeltem volna őket a fülük közül, hogy ennyit beleraknak a lapjaikba, aztán a setupot elfelejtik egészséges csicsának alávetni :)
2016. jan. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!