Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet össze kötni egy...

Hogy lehet össze kötni egy asztali gépet és egy Netbook-ot úgy, hogy az asztali DVD-röl bootoljon a netbook? Újra szeretném telepíteni a netbook-ot. Külső DVD író meg oldaná de ezért venni egyet az egy kicsit drága.

Figyelt kérdés
2010. márc. 27. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát sztem valószínűleg sehogy:) Esteleg usb bootolás? H pen drivon van a telepítendő op rendszered?
2010. márc. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Asztali gépről max hálozatos (LAN) módban tudsz bootolni, de ezt előtte a BIOS-ban engedélyezni kell. Szerintem a legegyszerűbb módja az lenne, ha egy pendrivot készítenél fel a bootolásra (a neten nagyon sok helyen le van írva hogy kell, biztos van is ilyened), és arról csinálnád, utána egyszerűen visszaalakítanád a pendrivot. Ha ez nem működik a külső író vásárlása helyett sokkal olcsóbb, ha egy tokot veszel a hagyományos dvd-meghajtóhoz. Ez USB-vel fog kapcsolódni a netbookhoz. Az ára kb 4-6 E Ft. Ennek a megoldásnak az előnye, hogy merevlemezhez is használható, így az asztali gép problémája esetén is hasznodra lehet. (Ha az operációs rendszer kap vírust, az a legegyszerűbben úgy irtható, hogy belerakod egy ilyenbe a winchestert, és rákötöd egy másik gépre, és annak a vírusirtójával ellenőrzöd, mint adattároló eszközt.) A szépséghibája az, hogy előbb-utóbb úgyis kell egy külsőst venni a netbookhoz, akkor meg miért másra költesz ahelyett. Létezik még egy lehetőség a Total Commanderben (Hálózat > Közvetlen kábelkapcsolat két PC között), de ahhoz Cross-kábel kell, pár száz forint, csak nem mindenütt kapni, és nekem még sose működött rendesen. (Lehet, hogy béna vagyok...) És azt sem tudom, hogy bootolásra jó-e...

Remélem tudtam segíteni...

2010. márc. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia köszi a választ.Ennek az USB-és toknak mi a hivatalos neve?
2010. márc. 27. 14:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom a pontos nevét. Mondd a boltban, hogy DVD meghajtóhoz kérsz külső tokot. A dobozára az van írva, hogy Aluminium CD-ROM Enclosure. Ha elmagyarázod tudni fogják. Előtte tisztázd, hogy SATA vagy IDE a DVD-d, meg az alaplapod, a kétféle csatlakozó nem helyettesíthető. (A tokban ugyanolyan csatlakozó kell, hogy legyen, amivel bekötöd, mint a DVD meghajtód.)
2010. márc. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!