Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek megérné az árát?

MGéza kérdése:

Szerintetek megérné az árát?

Figyelt kérdés

[link]

Egyetlen bajom vele, hogy a lap csak i7 procikat fogad. Viszont a hűtő ránézésre 10E+, lap 35-40E. Beszállítással 200Eur lenne.



2016. jan. 12. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:

"Egyetlen bajom vele, hogy a lap csak i7 procikat fogad"

Ez egy első generációs, 8 éves i7 platform, ennél gyengébb processzor egyébként sem ajánlott, középkategória alját képviseli. Nem beszélve arról, hogy a hőtermelése is iszonyat nagy (130W TDP), emiatt függetlenül a hűtő értékéről, itt szükség is van rá. H81 + i3 + 8GB kombináció enyhén jobb, mégis körülbelül ugyanannyiba kerül, de újonnan, garanciával.

Én úgy gondolom, hogy használt piacon sokkal jobb ajánlatokat is lehet találni.

2016. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy ilyen régi prociba (vaterán 7000ft) már nem ajánlott beruházni, ez zsákutca lenne ajövő szempontjából. Értelemszerűen ez az alaplapra is igaz.

2011 márciusában szűnt meg az alaplap árusítása. Akkor volt 65000Ft. Egy 5 éves alaplap már az 50%-os értékét sem képviseli az akkori árának, ráadásul mára menthetetlenül elöregedett - anyagát tekintve is.


Én úgy vélem, hogy nem feltétlen érné meg az árát.

Kb 60000ft. Az alaplap ma kb egy 20-25000ft-ot érne maximum, ha lenne rá kereslet, de nem nagyon látom, hogy volna. Mindegy, legyen 25. A proci max 15 (most az egyetlen annyiért van vaterán, de gyakran vannak olcsóbban is). 40000. A hűtő nem tudom megér e 2000-et. Ránézésre jó, de nem specifikálták a pontos típusát és nem K-s procira ekkora hűtő lehet, hogy valami kínai utángyártott noname, egy nevesebb gyártót utánozva.

2016. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2000 = 20000

lemaradt egy 0.

2016. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!