Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ASUS H97 Plus alaplapon, hogy...

ASUS H97 Plus alaplapon, hogy lehet ki kapcsolnia az USB töltés funkciót?

Figyelt kérdés
Akár hol keresem a biosban egyszerűen nem találom hol lehet ki kapcsolni (UEFI bios). valaki írja már le KONKRÉTAN! hol lehet kikapcsolni?

2016. jan. 10. 20:44
 1/5 Trevor. ***** válasza:

Mármint stand-by módban van a gép (tehát ki van kapcsolva, de áram alatt van a táp) és kapnak áramot az USB-k?

Az alaplapon kell a megfelelő jumpert átállítani, általában 5VSB vagy hasonló van mellé írva.

2016. jan. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, jól érted stand-by módban van a gép és ennek ellenére az USB kap áramot. (Nagyon bosszantó mert emiatt "világit" az egér is)
2016. jan. 10. 20:55
 3/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem, egyetlen egy darab jumpert találtam az alaplapon az sem azt csinálja.
2016. jan. 10. 21:33
 4/5 Trevor. ***** válasza:

Hmm, felettébb érdekes. 1 db biztosan van, az a CMOS reset-re szolgál, avagy alapra állítja a BIOS beállításait, azt ne piszkáld.


De a kézikönyvbe beleolvasva és az alaplapot nézve valóban csak 1db jumper van, gondolom ez itt a Clear CMOS jumper: [link]


Akkor lehet a BIOS-ban találsz rá megoldást, hogy kikapcsold.

(elég furcsa, hogy az én Asus B85M-G alaplapomon van ilyen jumper, amit át is állítottam off helyzetbe, de egy majdnem 2x drágább alaplapról lespórolták...)

2016. jan. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy van ahogy mondod az az egy jumper van rajta amit bejelöltél. És igen ez a legbosszantóbb az egészben, hogy 31k-ba került és nem tudom beállítani azt hogy az usb ne kapjon áramot.
2016. jan. 11. 15:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!