Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem indul el a gép. Felpörögne...

Nem indul el a gép. Felpörögnek a ventik, de semmi egyéb reakció. Milyen hibára gondoltok?

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött, hogy böngésztem, majd egy pillanatra magára hagytam a gépet (kb. Fél perc) és mire újra használni akartam teljesen befagyott. Képet adott, de semmi más nem volt, az egérkurzor sem reagált. Ekkor nyomtam egy resetet és azóta nem indul el a gép.


A power gomb lenyomása után felpörögnek a ventik, de aztán vagy 1 mp után le is állnak, vagy nem állnak le, de olyankor a vga ventije ugyanazt a ventilátor felpörgést ismételgeti a végtelenségig, mint amit minden bakapcsolásnál megcsinál egyszer, hogy felpörög, majd alapállapotba ugrik. Kb. Olyan mintha a gép egymás után, folyamatosan ismételgetné a bekapcsolást (legalábbis a vga ventije úgy viselkedik).

Éget szagot sem éreztem, tehát kétlem, hogy valami elfüstölt volna.


Mire gondoltok mi lehet a probléma?

Kérlek kíméljek a fölösleges köröktől, nem amatőr vagyok!

- igen be van kapcsolva a monitor

- Megnéztem minden kábelt, minden jól van bedugva.

- Nem melegedett túl (mivel amúgy is csak böngésztem)

- Nem füstöl, nem büdös, minden olyan belűl, mint amilyennek lennie kell, mennek a ventik, égnek a ledek, stb.


Főként Szakértők véleményére vagyok kiváncsi!



2016. jan. 5. 11:23
 1/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Tapegyseg, Alaplap, Gephaz (bekotesek elsonek)

ezek utan meg barmi lehet...

2016. jan. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 HUN_Sector ***** válasza:

Ha nem indul el és nincs csippanás, akkor pedig a tápban kell keresned a hibát, esetleg a ramoknál a csippanás hiánya ellenére is.


Vedd ki a modulokat és helyezd vissza.

Ha több memória modul van, akkor nézd meg egyesével őket.

Ha mindezek után is fennáll a probléma, le lehet szűkíteni csak a tápegységre. Nem mindig jár égett szaggal, ha valami tönkremegy benne, pl. ha egy biztosíték felmondja a szolgálatot, egy rossz forrasztás elenged.


A felpörgésből mindenesetre az látszik, hogy valamennyi áram eljut a géphez, de arra nem elég, hogy az indítási feszültséget és teljesítményt tartósan tudja biztosítani.

2016. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elég gyakori és idegesítő probléma hisz nincs egyértelmű jele a hibának. Első körön valóban mindent meg kellene igazítani, ha nem jó kihúzgálni összedugdosni. Illetve minden ami felesleges lekötni, azaz merevlemez, dvd író stb. Csak 1db ram. Azaz ami egy számítógép elindulásához nélkülözhetetlen.
2016. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A probléma megoldódott! A cpu mondta fel a szolgálatot.
2016. jan. 6. 17:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!