Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az a rejtett CPU mag?

Mi az a rejtett CPU mag?

Figyelt kérdés

Itt a lap alján olvasható a Turbo UCC résznél: [link]


Ilyenről még nem hallottam, így elsőre meg nagy hülyeségnek tűnik. Minek rejtenék el?



2016. jan. 3. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mag feloldásról már biztosan hallottál.

Ha nem, akkor tudd, hogy ez az.

(A kevésbé sikeres processzorokban az AMD letiltja a minőségellenőrzés szerint nem teljesen százas magokat, amik ezzel a funkcióval feloldhatók. Így egy papíron 2 (X2) vagy 3 (X3) magos proci 3 vagy 4 magosként használható

2016. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most már értem, köszönöm a választ.

Először arra gondoltam, hogy minden processzor tartalmaz ilyen magokat.

Egyébként ilyen processzoroknál mennyire veszélyes egy ilyen művelet? Gondolom gyárilag nem véletlenül van letiltva.

2016. jan. 3. 22:00
 3/4 anonim ***** válasza:

nem veszélyes,ha nem indul vagy instabil,szimplán kikapcsolod ahogy volt.

AM3-as prociknál van,Athlon/Phenom II X2-esekből lehet X3-at,X4-et, X3-asokból lehet X4-et,és bizonyos X4-ekből X6-ot.persze csak akkor,ha a tiltott mag hibátlan,vagy esetleg feszültség adással stabilizálható.

ha rákeresel,prohardveren fentvan a teljes lista,hogy melyikekkel megy.

2016. jan. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Trevor. ***** válasza:
Lehet, hogy nagyobb feszültségén és/vagy alacsonyabb órajelen menni fog a feloldott magokkal, ezt nem lehet tudni, ki kell próbálni.
2016. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!