Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az baj ha a vezérlőpultban a...

Az baj ha a vezérlőpultban a tárolohelyeknél csináltam partíciót az új hddbek?

Figyelt kérdés
Sehogysem akarta a sajétgépben megjeleníteni az új vinyót ezért ott csináltam egy partíciót. Azóta működik de hangos,és nem helyilemezként ismerte fel hanem tárilohelyként

2015. dec. 30. 10:49
 1/5 |Orfeusz| ***** válasza:

Na. Akkor tisztázzuk egy kicsit a helyzetet.

Van egy rendszerlemezed, amiről a Windows fut. Eddig pipa. Ez a helyi lemez(C:).

Van egy új winchestered, amit emellé akarsz berakni. Boltban vetted, ezért üres volt, nem volt formázva.

Nyilván nem ismerte fel a Windows, mert nincs mit felismernie, nincs rajta fájlrendszer. Azt neked kell rá csinálni lemezkezelőben.

Annyi partíciót csinálsz, ahányat akarsz (4 elsődleges és akárhány logikai). Ez nem befolyásol sokat.

Ha hangos, az 2 dolog miatt lehet: vagy hibás a lemez, vagy rezonál a gépházban. Ha a rackből kivéve is hangos, akkor rossz. Beszerelheted befőttesgumival felfüggesztve is, az rezgéscsillapítóként működik.

2015. dec. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha kiveszem nem hangos. Úgy nagyon halk csak a gépházban zúg. Akkor jó helyen csináltam? És az miért van hogy tárolóhelyként ismeri fel nem helyi lemezként?
2015. dec. 30. 11:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert tárolóhely, később lett csatlakoztatva.

Első: GPT-ben akár 128 elsődleges partíciója lehet, ha a kérdező Win 8-10-et használ, alapbeállításban arra formáz, nem MBR-re.

2015. dec. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 |Orfeusz| ***** válasza:

Lehet, én csak felhasználás útján vagyok benne a témában, nekem megfelel az MRB is :)

Kérdező, akkor csak rezgéscsillapítani kell a házban a merevlemezt.

2015. dec. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! beváltt a befőttes gumi :D
2015. dec. 30. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!